השלכת לפיד בוער לעבר פרש משטרתי.צילום: דוברות המשטרה

בית המשפט בירושלים האריך בארבעה ימים מעצרו של רוי גורדון (45) שנעצר הבוקר (שלישי) בחשד שזרק שני לפידים בוערים לעבר שוטרים בהפגנה האלימה של מתנגדי הממשלה שנערכה בשבוע שעבר מחוץ לבית ראש הממשלה בבירה.

גורדון הוא אחד מראשי מחאת 'אחים לנשק'. "לא התכוונתי לפגוע באף שוטר ואנחנו לא מאמינים באלימות. הכי חשוב שהחטופים יחזרו הביתה", אמר.

עורך דינו יאיר נהוראי טען בדיון כי "הוא סובל מפוסט טראומה ונמצא בהתקף חרדה. הוא לוקח תרופות באופן מסודר ונשען על טיפול פסיכולוגי. אירוע המעצר משתק אותו ואנחנו מקווים שהוא לא יתדרדר. לא הייתה לו כוונה לפגוע בשוטרים".

השופט גד ארנברג קבע כי "הפגנות הן ליבה של הדמוקרטיה, אך סיכון חיי אדם ובעלי חיים אין בהם דמוקרטיה והן עלולות להביא לאנרכיה".

ח"כ אלמוג כהן הגיב: "לא הופתעתי ממעצרו של רוי גורדון ממובילי המיליציה 'אחים לנשק' בחשד להשלכת הלפיד על הפרש המשטרתי. כבר כאשר 'אחים לנשק' החלו את גל המחאות ניתן היה להבחין בזרעי האנרכיה והאלימות הקשה שמלווה את ההפגנות ברחובות ישראל, את שחיטת כל הקדוש בחברה הישראלית תוך פגיעה בצבא בחטא הסרבנות, אשר הטעה את אויבינו לחשוב בחולשתנו".

"הם אינם 'אחים לנשק'. האחים האמיתיים לנשק הם אלו מהעיר והכפר, דתיים וחילונים, ימנים ושמאלנים, אשר שכבו בשוחות, לחמו יחד בקרבות, הסתערו על מטרות וספגו במקום חבריהם את הקליע ברחובות ישראל וברצועת עזה. הגיע העת שהציבור בישראל יקיא מתוכו את האלימים נושאי התואר השקרי 'אחים לנשק'", דברי כהן.

בהפגנה התפרעו מאות סמוך לבית ראש הממשלה. קבוצת מפגינים הגיעה עם לפידים, פרצה את גדרות האבטחה והתעמתה עם שוטרים.

לאחר שעשרות המשיכו להתפרע ברחוב ולהפר את הסדר, ולא נשמעו פעם אחר פעם להוראות השוטרים במקום, המשטרה השתמשה באמצעים לפיזור הפרות סדר בכדי לפזר את המתפרעים, וביצעה מעצרים במקום.

במהלך ההפגנה מפגין נכנס מתחת לגלגלי המכת"ז. קצין משטרה נפצע בידו מהשלכת גדר לעברו על ידי אחד מהמתפרעים ופונה לבית חולים לקבלת טיפול רפואי.