איצטדיון הכדורגל במדריד
איצטדיון הכדורגל במדרידצילום: iStock

המשטרה וכוחות הביטחון בערים בהן אמורים להתקיים היום ומחר משחקי רבע גמר ליגת האלופות הכריזו על כוננות גבוהה והגברה משמעותית של האבטחה, בעקבות איומים של ארגון דאעש לבצע פיגועים באחד האצטדיונים.

מדובר בשני אצטדיונים במדריד, איצטדיון בלונדון ואחד נוסף בפריז. ערוץ תקשורת התומך בדאעש פרסם מספר תמונות של האצטדיונים שיארחו את המשחקים היום ומחר עם כיתוב המאיים בפיגוע. המשטרה במדריד ובפריז הודיעה כי הגבירה את האבטחה לפני המשחקים, בעוד משטרת לונדון הודיעה כי "יש לנו תוכנית שיטור חזקה במיוחד" למשחק שיתקיים הערב בין ארסנל לבאיירן מינכן באצטדיון האמירויות.

בספרד הודיע משרד הפנים כי למרות שכוננות הטרור של המדינה נותרה ברמה ארבע מתוך חמש, לפחות 2000 שוטרים וכוחות אבטחה נוספים מכל רחבי המדינה ייפרסו במדריד על מנת לסייע למשטרה העירונית לסייר בין שני האיצטדיונים בהם אמורים להתקיים המשחקים בין ריאל מדריד נגד מנצ'סטר סיטי היום (שלישי) ואתלטיקו מדריד נגד בורוסיה דורטמונד מחר.

התאחדות הכדורגל האירופית, אופ"א, אמרה כי היא מודעת לאיומים, אך הודיעה כי משחקים במדריד, פריז ולונדון יתקיימו כמתוכנן. "אופ"א מודעת לאיומי טרור לכאורה שהושמעו לקראת משחקי ליגת האלופות השבוע ומנהלת קשר הדוק עם הרשויות במקומות המתאימים. כל המשחקים מתוכננים להתנהל כמתוכנן עם סידורי אבטחה מתאימים", אמר דובר אופ"א.

ראש עיריית מדריד, אינמקולדה סאנס, ניסתה להרגיע את החששות ואמרה כי "ההודעות האלה הן בדרך כלל פעולות תעמולה כדי לעורר פחד. גם כוחות הביטחון וגם שירותי המודיעין בודקים כל איום אפשרי, אבל אין שום דבר שגורם לנו לחזות מצב של סיכון מיוחד".