הרב הבלין
הרב הבליןצילום: באדיבות המצלם

היסטוריה יהודית בגרמניה: איגוד הקהילות והארגונים היהודים של מדינת סקסוניה בחר השבוע בשליח החב"ד בעיר דרזדן הרב שניאור הבלין כרב ראשי למדינת סקסוניה.

ההתרגשות בקרב הקהילות היהודיות בגרמניה גדולה שכן מאז השואה לא מונה רב חרדי לתקן כה בכיר.

הרב שניאור הבלין הוא בנו של הרב יוסף יצחק הבלין רב קהילת חב"ד בשכונת רמת שלמה בירושלים וחתנו של רבה של העיר חולון הרב יוחנן גוראריה.

הבלין הגיע לעיר דרזדן לפני כ-25 שנה ופתח שם את בית חב"ד הראשון במזרח גרמניה המשרת מאז את תושבי סקסוניה.

הרב הבלין אמר בתגובה לבחירתו: "בדיוק היום בר"ח חודש ניסן לפני 14 שנה עשינו חנוכת הבית לבית חב"ד החדש שלנו ולכבוד גדול הוא לי שנבחרתי כרב המדינה החרדי הראשון במזרח גרמניה מאז השואה. אני מתפלל שאוכל למלא את חובותיי נאמנה למסורת היהודית ושהחיים היהודיים בסקסוניה ימשיכו לפרוח, לגדול ולשגשג.

"בניסן נגאלו אבותנו ובניסן עתידים להגאל, יהי רצון שחודש ניסן זה יהיה גאולה אמיתית לכל היהודים באשר הם ובביאת המשיח במהרה בימינו".

יו"ר איגוד הקהילות והארגונים היהודיים מר משה ברנט אמר כי "אנו מאוד שמחים בבחירה של הרב הבלין כרב המדינה. פעילותו המבורכת להגדיל תורה ולהאדירה של הרב הבלין בעשורים האחרונים כאן בסקסוניה שם אותו כמועמד טבעי לתפקיד רב המדינה והוא זוכה לאימון מלא של מגוון הקהילות היהודיות במדינתנו. אנו מאמינים ביכולתו לכהן בתפקיד זה ולהגדיל תורה ולהאדירה, זה גם כחלק מכוונתנו לגדל ולחזק את החיים היהודיים ולהביא לסקסוניה את כל האמצעים על מנת לקיים חיים יהודיים מלאים וכשרים".