צועדים למען החטופים, ארכיון
צועדים למען החטופים, ארכיוןצילום: מטה המשפחות

בני משפחות חטופים נשאו "הצהרת חירום" סמוך לשער בגין של בסיס הקריה בתל אביב.

"אם כדי לקבל את אהובינו מהר ובחיים המחיר הוא הפסקת מלחמה - הסכימו לכך והחזירו את כל החטופים בעסקה עכשיו. אחר כך תתפנו לטפל באיומים מעזה. קודם תצילו חיים. חוסר התיאום שמוביל להחלטות שמסכנות את חיי החטופים הוא הפקרה ופשע".

בני המשפחות תקפו את ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמרו כי "הוא מטרפד את העסקה בכוונה משיקולים פוליטיים וכולנו רואים את התוצאה - החטופים מופקרים להתעללות ומוות".

"נתניהו אחראי להפקרת החטופים. בגללו נשים נאנסות, גברים עוברים עינויים ונרצחים חטופים. הם יכלו כבר להיות בבית, אבל הוא טרפד את העסקה". הם דרשו מהדרג המקצועי "לומר אמת לציבור", וקראו לשר הביטחון יואב גלנט והשרים גנץ ואיזנקוט: "תעשו מה שצריך כדי להחליף את נתניהו במנהיג אחראי שיביא לנו עסקה. אם לא תפעלו – דם החטופים המתים בשבי יהיה גם על ידיכם".

לשכת ראש הממשלה מסרה "בניגוד לפרסומים, המכשול היחיד להשגת שחרור החטופים הוא החמאס ולא שום גורם בצד הישראלי. בין היתר החמאס דורש את סיום המלחמה ונסיגה מוחלטת של צה"ל מרצועת עזה. הקבינט וגורמי הביטחון מאוחדים בהתנגדותם לדרישות מופרכות אלה.

חרף המנדט הרחב שצוות המו"מ קיבל מראש הממשלה והקבינט, החמאס עד היום סירב לכל עסקה ולכל הצעת פשרה. ההנחיות של הדרג המדיני ניתנו תוך התייעצות עם צוות המו"מ במטרה להשיג את שחרור חטופינו ולשמור על ביטחון ישראל, ללא שום שיקול זר".