"לאסוף את כלי הנשק של המתנחלים באיו"ש"
"לאסוף את כלי הנשק של המתנחלים באיו"ש"צילום: איסטוק

משרד החוץ של הרשות הפלסטינית מגנה את "הפשעים" שביצעו "המליציות הטרוריסטיות החמושות" של המתנחלים בפלסטינים, שכללו ירי לעבר תושבים, שריפת בתים וכלי רכב וחסימת כבישים.

בהודעה שפרסם (ראשון) ציין משרד החוץ הפלסטיני, כי "הטרור המאורגן של הקולוניאליסטים (המתנחלים) הגיע לרמה ללא תקדים תחת הגנה של צבא הכיבוש", וזאת כדי "להעמיק את פשעי הסיפוח ההדרגתי המתמשך של הגדה (המערבית), לפוצץ את המצב ולהרוס את המאמצים המושקעים ליישוב הסכסוך בדרכים מדיניות, באופן שיביא לסיכול האפשרות לכונן מדינה פלסטינית".

משרד החוץ הפלסטיני הטיל על "ממשלת הכיבוש ועל קואליציית הימין הקיצוני את האחריות המלאה והישירה לקריאות המסיתות בהיותן נדבך במנטליות המתנשאת והגזענית של הכיבוש השוללת את קיומו של העם הפלסטיני וזכותו להגדרה עצמית על אדמת מולדתו".

עוד דרש משרד החוץ הפלסטיני מהקהילה הבינלאומית לכפות על ישראל לחדול מכל פעילות "קולוניאליסטית", לפרק את המליציות החמושות של המתנחלים, לאסוף את כלי הנשק שלהן, לעצור את המימון העובר אליהן, להעניש את העומדים מאחוריהן ומספקים להן תמיכה ולהטיל סנקציות על מפעל ההתנחלות כולו בגין היותו בלתי חוקי.

ההודעה מציינת, כי משרד החוץ קרא לבית הדין הפלילי הבינלאומי להוציא בהקדם צווי מעצר נגד המתנחלים והעומדים מאחוריהם המבצעים פשעים נגד הפלסטינים ולמצות איתם את הדין.