פייסבוק. אילוסטרציה
פייסבוק. אילוסטרציהiStock

המשנה לפרקליט המדינה אישר לפתוח בחקירה של רופא מבית החולים ברזילי שתמך בפוסטים של מחבלים שהביעו שמחה ממעשי טרור של חמאס וחיזבאללה, כך דווח בכאן רשת ב'.

לפני כחצי שנה פורסם כי רופא מברזילי, בית חולים שטיפל בניצולים רבים מהטבח ובחיילים, עשה לייקים לפוסטים שמעודדים טרור. לאחר ימים ספורים הוא הושעה אך המשנה לפרקליט המדינה אלון אלטמן הורה למשטרה שלא לחקור אותו.

לפני יומיים הורה נציב התלונות על הפרקליטות מנחם פינקלשטיין לאלטמן ולגורמים הרלוונטיים לקבל החלטה בנושא בהקדם האפשר.: "הנציבות עמדה לא אחת על חשיבות פתיחה בחקירה פלילית בנושאים בעלי רגישות וחשיבות ציבורית".

יום אחרי הנחיית הנציב הפרקליטות נתנה למשטרה אישור לפתוח בחקירה.

בפרקליטות הפנו אצבע מאשימה למשטרה, וטענו כי לקח לה זמן לא מועט להשלמות חקירה. במשטרה טענו מנגד כי בחודשים האחרונים התבקשו להשלמות לא ברורות אבל העבירו אותן כמעט מיד.

בחצי השנה האחרונה הסבירה הפרקליטות את אי הפתיחה בחקירה בכך שבית המשפט העליון קבע שאי אפשר לפתוח בחקירה בגלל סימון לייק - אלא רק בעקבות פרסום אקטיבי.

עם זאת, פסק הדין שאותו ציטטו היה על הוצאת דיבה במקומון בגבעתיים, ולא על תמיכה בטרור. החוק לגבי תמיכה בטרור מדבר על אהדה פומבית, ועל כן נשאלת השאלה אם סימון עשרות לייקים לפוסטים המעודדים טרור, נחשבת אהדה פומבית. זאת ועוד, פסק הדין שעליו התבססו ניתן שנים לפני שבעה באוקטובר - ומאז השתנתה המדיניות.