מחאת קפלן
מחאת קפלןצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

עמי דרור, ממובילי המחאות נגד הממשלה, הסביר כי הוא נמצא במלחמת עולם נגד הממשלה ואמר כי הארגונים המשיחיים אויבים לא פחות מחמאס.

"אם נתניהו צריך לבחור בין ההימלטות שלו מבית הכלא לבין החטופים, התשובה מאוד פשוטה. לכן ממשלת ישראל בשלב הזה ויתרה על החטופים", אמר דרור.

הוא הסביר כי מבחינתו, "באותו רגע הפכתי להילחם בממשלת ישראל, ממש הכרזת מלחמה. מבחינתי אני עכשיו במלחמת עולם".

בהמשך סיפר כי הוא מגיע מבית דתי. "אני מגיע מבית של בני עקיבא, אני מבין את העולם האמוני. יש פה עניין אמוני אמיתי שיש פה את חבלי ארץ ישראל, ארץ הקודש קודמת לאנשים ולכן המלחמה הזאת צריכה להמשיך ולא להסתיים".

להמשיך את המלחמה הסביר כי מבחינת הציבור הדתי זה "בניית התנחלויות וכאלה והם אומרים את זה, הם לא מסתירים את זה, פשוט יש איזו נטייה טבעית לכולנו לזלזל במה שהם אומרים ולא לקחת אותם ברצינות".

לסיום אמר כי "יש פה הזדמנות באמת לתיקון היסטורי של כל החברה למעט הארגונים המשיחיים שלא רוצים אותי פה, שהם בעיני אויבים לא פחות מהחמאס".

בערוץ 14 שהביאו את הדברים כתבו כי דרור, בכיר במחאת קפלן, אמר ש"הציונות הדתית והמשיחיים הם אויב שלי כמו חמאס".

בתגובה כתב דרור: "אוי כמה כיף לתבוע אתכם. כן, התנועה המשיחית גזענית הרבה יותר מסוכנת לעתיד מדינת ישראל מאשר החמאס. לא, לא אמרתי את זה על הציונות הדתית. בתור מי שגדל בציונות הדתית מי כמוני יודע כמה אנשי הציונות הדתית חשובים למדינת ישראל. ולא, מפלגת הציונות הדתית לא מייצגת את הציונות הדתית".