צבי סוכות בכנסת
צבי סוכות בכנסתצילום: דוברות

ביוזמת ח"כ צבי סוכות (הציונות הדתית), פנו היום (שלישי) למעלה מעשרים שרים וחברי כנסת, ודרשו מיו"ר הכנסת אמיר אוחנה לקיים דיון בקשה של תנועת רע"מ לחמאס.

"נוכח הממצאים החמורים של רשם העמותות ולאור הכרעת בית המשפט בעניין חסימת חשבון הבנק של העמותה, ובשים לב לעובדה כי חברי הכנסת של מפלגת רע"מ לוקחים חלק משמעותי ופעיל בגיוס כספים לעמותה המסייעת לטרור, נבקש לכנס את הכנסת לדיון דחוף", כתבו.

על המכתב חתומים השרים: אופיר סופר, אורית סטרוק, איתמר בן-גביר ויצחק וסרלאוף, וחברי הכנסת: דן אילוז, בועז ביסמוט, ששון גואטה, טלי גוטליב, ניסים ואטורי, מיכל וולדיגר, אוהד טל, אלמוג כהן, חנוך מילביצקי, צבי סוכות, משה סולומון, לימור סון הר-מלך, אתי עטייה, צביקה פוגל, משה פסל, אריאל קלנר, יצחק קרויזר, אליהו רביבו, שמחה רוטמן, קטי שטרית ואושר שקלים.

יצויין כי לפי תקנון הכנסת חתימה של 25 ח"כים מחייבת לכנס את המליאה בפגרה.

במכתבם פירטו השרים והח"כים: "עמותת סיוע 48 היא הזרוע האזרחית של מפלגת רע"מ וקשורה אליה בקשר הדוק ושאינו ניתן להפרדה: מועצת השורא של התנועה האסלאמית היא זאת שממנה את נשיא העמותה והמנכ"ל שלה".

עוד ציינו כי "מפלגת רע"מ, בין היתר באמצעות דף הפייסבוק הרשמי שלה, מקדמת לאורך השנים קמפיינים של העמותה באופן ישיר, וכן חברי הכנסת של המפלגה לוקחים חלק בגיוס כספים עבור העמותה, משתתפים באופן קבוע בפעילויותיה, מקדמים קמפיינים שלה, ומזוהים איתה באופן מלא".

במכתב גם מצוטט מנסור עבאס, יו"ר מפלגת רע"מ, שהצהיר בהזדמנויות שונות כי "פרויקט הרשימה המאוחדת בכנסת אינו הפרויקט החשוב ביותר של התנועה האסלאמית, אלא השלישי או הרביעי, לאחר עמותת אל־אקצא ועמותת הסיוע למען יתומים ('סיוע 48')".

כמו כן, הובאו דבריו של עבאס בכנס לגיוס כספים של העמותה שהתקיים במשרדי העמותה: "אנחנו מנהלים פרויקטים רבים שאם נרצה להעריכם במשאבים כספיים מדובר בעשרות מיליוני שקלים בשנה".

בנוסף, נאמר במכתב כי "במסגרת קמפיין העמותה לגיוס תרומות, ח"כ מנסור עבאס התחייב לתרום את משכורתו מהכנסת לטובת העמותה, ובגיוסי כספים אלו לקחו חלק גם חברי כנסת נוספים ממפלגת רע"מ, כגון חבר הכנסת ואליד טאהא וחברת הכנסת אימן חטיב יאסין, אשר השתתפו באופן פעיל בגיוס תרומות וקראו ברשתות החברתיות שלהם להתגייס למען מטרה זו".

השרים וחברי הכנסת הדגישו כי "מאז שפורסמו לראשונה החשדות בדבר תמיכתה בטרור של העמותה ועד היום, ח"כ מנסור עבאס בראיונותיו, לא רק שלא מכחיש את הקשר ההדוק לעמותה אלא אף מזדהה עמה באופן מלא, מדבר בשמה, בקיא בפעולותיה לפרטי פרטים, ומשתמש בכינוי 'אנחנו' בהתייחסו אליה".

לסיום הוסיפו כי "התקיימו דיונים בנושא לבקשת שליש חברי הוועדה, בוועדה לביטחון לאומי, שם עלה כי עמותת 48 מעבירה כספים בשווי של מאות אלפי שקלים לעמותת 'חיר אמה' ששב"כ קבע כי היא שייכת לחמאס, ובמקרים אחרים בהם התגלו העברות כספים לעמותה זו הוגשו כתבי אישום חמורים על פי חוק המאבק בטרור. אנשי עמותת 48 פעלו עם חבר מפקדת חמאס באירופה אמין אבו ראשד. בהמשך לדיון התקיים בנושא גם דיון חסוי ששם עלו נתונים מדאיגים שמטבע הדברים לא נוכל להעלות אותם על הכתב".

סוכות מסר: "פנינו היום ליו"ר הכנסת אוחנה בדרישה דחופה לקיים דיון בנוגע לעמותת סיוע 48 המסייעת לטרור. אין מקום לתומכי טרור בכנסת ישראל ונדאג לשים לזה סוף".