עו"ד נתי רום
עו"ד נתי רוםצילום: באדיבות חוננו

בית משפט השלום בירושלים הורה היום (רביעי) לשחרר למעצר בית מתיישב המתגורר בחוות מעון בדרום הר חברון. המשטרה הגישה ערר על ההחלטה אך הוא נדחה

המתיישב נעצר בתחילת השבוע לאחר שבסוף השבוע האחרון, זמן קצר לאחר מציאת גופתו של בנימין אחימאיר הי"ד, קיבל התראות לאפשרות של פיגועי חקיינות נגד רועים יהודים מכוחות הביטחון.

לאחר מספר שעות דיווח לו הרועה של החווה כי הותקף בידי ערבים. עם הגעתו של המתיישב למקום הוא זיהה דמות המזנקת על אדם אחר ומתגלגלת איתו ארצה. המתיישב ביצע ירי של כדור בודד לאוויר והתקיפה הופסקה. לאחריה התברר כי התוקף הינו יהודי.

במהלך כל האירוע המתיישב דיווח באופן שוטף לכוחות הביטחון על המצב.

עו"ד נתי רום, המייצג את המתיישב מטעם ארגון 'חוננו', הגיב: "בעל חווה אשר נפצע קשה בפיגוע לפני כשנה סמוך לחווה ע"י פורעים ערבים מלווים באנרכיסטים אשר השליכו סלע על ראשו וכמעט גרמו למותו, יצא זמן קצר לאחר הרצח של הרועה בנימין אחימאיר לבקשת כוחות הביטחון אשר התריעו על פיגוע אפשרי בגיזרה לאבטח את הרועים של החווה. הרועים שהיו בסמוך לחווה הותקפו ע"י ערבים. מרשי יצא להגן עליהם וביצע ירי ע"מ להציל חיים".

"במקום להוקיר את מרשי שהציל חיי אדם בחרה המשטרה לעצור אותו ואף ביקשה להאריך את מעצרו. ערר שהגישה המשטרה על החלטת בית משפט השלום נדחה אף הוא", דברי רום.