ג'ו ביידן
ג'ו ביידןPool/ABACA via Reuters Connect

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן פרסם היום (רביעי) מאמר בעיתון "וול סטריט ג'ורנל" בו הוא פונה לחברי הקונגרס במטרה שיאשרו את תקציב הביטחון הכולל סיוע לישראל ולאוקראינה.

תחת הכותרת "רגע האמת" טען ביידן כי "יש רגעים בהיסטוריה שבהם קוראים למנהיגות ולאומץ. זה אחד מהם".

הוא כתב בהרחבה נגד המתקפה האיראנית על ישראל והזכיר גם את המתקפות הרוסיות על אוקראינה וציין כי שתי המדינות הצליחו להגן על עצמן בזכות הסיוע האמריקני.

"אוקראינה ממשיכה לא להיכנע בשנה השלישית של המלחמה, נגד כל הסיכויים, נגד צבא גדול בהרבה. הם פגעו בצי הרוסי שוב ושוב, פיתחו נשק חדש. לצבא הישראלי, כפי שראינו בסוף השבוע, יש את הטכנולוגיה וההכשרה להגן על המדינה שלו אפילו מפני מתקפה חסרת תקדים ופראית. אבל בעוד ששתי המדינות יכולות להגן על ריבונותן, הן תלויות בסיוע אמריקני - כולל נשק. זה רגע מכריע", הדגיש ביידן.

לדבריו, "גם אוקראינה וגם ישראל מותקפות על ידי אויבות חסרות בושה. פוטין רוצה להכניע את אוקראינה ולשאוב אותה לאימפריה רוסית חדשה. ממשלת איראן רוצה להשמיד את ישראל לנצח - ולמחוק את המדינה היהודית היחידה בעולם מהמפה. אסור לאמריקה לקבל אף אחת מהתוצאות הללו - לא רק בגלל שאנחנו עומדים לצד ידידינו, אלא גם בגלל שהביטחון שלנו על הפרק".

ביידן הזהיר מפני מצב שבו ארה"ב תיאלץ להתערב במצב בין ישראל ואיראן. "אם איראן תצליח להסלים באופן משמעותי את המתקפה על ישראל, ארה"ב עלולה להיגרר פנימה. ישראל היא השותפה הכי חזקה שלנו במזרח התיכון - לא יעלה על הדעת שהיינו עומדים מנגד אם ההגנות שלה היו נחלשות ואיראן הייתה יכולה לבצע את ההרס שתכננה בסוף השבוע הזה. אפשר להפחית את הסבירות לתוצאה הזו על-ידי חידוש ההגנה האווירית של ישראל ומתן סיוע צבאי כעת, כדי שההגנה שלה תוכל להישאר מצוידת ומוכנה".