אפרת מור, אימו של איתן שנחטף לרצועת עזה, השתתף בעצרת האחדות של משפחות החטופים ושוחחה עם ערוץ 7 על ההתמודדות היומיומית עם המצב - שהופכת קשה עוד יותר - לקראת חג הפסח.

"לא קל לנו, זה עוד ציון דרך. כששמענו שמגייסים חיילים עד חנוכה זה היה נראה לנו הזוי. עברנו את חנוכה, ט"ו בשבט, פורים ופסח בפתח והילדים שלנו עדיין לא בבית. עם זאת החירות נמדדת בלב. אני מרגישה חירותית, שולטת במחשבות וברגשות שלי, וזו חירות בשבילי", אומרת מור.

היא מציינת כי למרות הניסיונות של חלק מכלי תקשורת לייצר מחנות בין משפחות החטופים - המצב בשטח שונה לגמרי. "אני מרגישה כבר הרבה זמן שיש אחדות בין רוב המשפחות. כשאתה פוגש בארבע עיניים משפחות אנחנו מאוד מחובקים ואוהבים. הבעיה היא בראש, בשטח אני מרגישה שזה ממש אחרת ממה שמוצג בתקשורת ומהקולות של הקצוות".

"התקשורת נותנת למיעוט הקולני את הטון הגבוה ולצערי זה מראה כאילו זה חזות הכל - אבל המצב שונה", מוסיפה מור.

התחושה שמלווה אותה בימים אלה היא של תסכול עמוק. "אנחנו חשים תחושת תבוסה ויש בנו חשש מאוד גדול. היה שלב שהיינו אופטימיים וראינו את צה"ל נכנס חזק בחמאס וכעת זה מדשדש והולך ונעלם. אני מקווה שאני טועה וכל השקט שרואים לאחרונה הוא רק כדי לקחת תנופה ולהיכנס בכל הכוח".

התמונה של עזתים רוחצים בחוף הים הרגיזה שפורסמה בשבוע שעבר הרגיזה אותה מאוד. "ראיתי את התמונה הזו והרגשתי תסכול, כעס, חוסר אונים. איך יכול להיות שהמחבלים ומשתפי הפעולה נהנים להם בחופים בעזה ואנחנו חסרי אונים, הילדים שלנו כלואים בעזה ואני לא יודעת מה איתם ומה הם אוכלים. אני לא באה בהאשמות - אבל התסכול מבעבע. מבחינתי כל מחבל שהיה שותף לרצח דינו לא להיות כאן בעולם. אלו רוצחים".