סא"ל במיל' עו"ד מוריס הירש, לשעבר ראש התביעה הצבאית באיו"ש, הסביר בשיחה עם ערוץ 7 את מטרת הטלת הסנקציות מצד מדינות בחו"ל על מתיישבים מיהודה ושומרון.

"מה שיש כאן זה למעשה סנקציות על מספר מתיישבים שהכוונה של האמריקאים וגם של האירופאים היא להתמקד במתיישבים, לבלוע את כל תעשיית השקר נגד אותם אנשים ולהגדיר אותם למעשה כמחבלים, משהו ששווה יחיא סינוואר - טבח שבעה באוקטובר, ומהצד השני לעשות את ההשוואה גם למתיישבים, פשוט לעשות דמוניזציה של המתיישבים".

הוא הוסיף כי הסנקציות משפיעות על התושבים בפועל. "הגופים האלה לא מאפשרים פעילות בנקאית מול אותם הגורמים. בעוד משמרות המהפכה של איראן באירופה כשירים מבחינת האירופאים, אבל בנצי גופשטיים פסול".

הירש ציין כי הסנקציות נגד גדוד 'נצח יהודה' הן חסרות תקדים. "זה חסר תקדים כי אין יחידה נפרדת בצה"ל ששמה 'נצח יהודה', יש את צה"ל, להגדיר יחידה בצה"ל כארגון תחת סנקציות הוא למעלה לבוא בהאשמות כלפי צה"ל כולו כאילו יש מדיניות להתעלל באנשים ולהפר זכויות אדם".

"יש לזה השלכות רוחב קשות, זו אמירה לא רק ביחס ליחידה עצמה, אלא גם ביחס למערכת אכיפת החוק בצה"ל ובתוך מדינת ישראל", המשיך הירש ואמר כי "זה אומר, 'אתם לא עושים די', ולזה יש השלכות משמעותיות מאוד מבחינת בית הדין הבינלאומי הפלילי".

הוא הסביר כי "ככל שהאמריקאים יתקדמו ממש במזימה הזאת, משמעותה להגיש את מדינת ישראל, את ראשי צה"ל על מגש של כסף לבית הדין הבינלאומי בהאג".

לדבריו, "מה שקורה בחודשים האחרונים זה שהממשל האמריקני בולע עוד יותר את השקרים ועלילות הדם שמפיצים עמותות נגד גורמים ישראלים ונגד צה"ל וספציפית נגד נצח יהודה".

הוא אמר לסיום כי "כל המהלך הזה קשור לבחירות בארצות הברית ששם מנסה ממשל ביידן לעשות השוואה בין הפעילות של המתיישבים לפעילות הטרוריסטים. ככל שנוהגים ביד קשה נגד חמאס כך צריך גם, לשיטתם, לפעול נגד היהודים".