עמירם בן אוליאל
עמירם בן אוליאלצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עמירם בן אוליאל, שהורשע ברצח משפחת דוואבשה בכפר דומא, הועבר מהבידוד בו הוא נמצא - לאגף התורני בכלא איילון למשך חג הפסח וליל הסדר.

לאחר החג, יוחזר בן אוליאל לכלא אשל. יצויין כי אין זו הפעם הראשונה שבן אוליאל עושה את החג באגף תורני.

בסביבתו של השר בן גביר מציינים כי מדובר במדיניות אותה התווה השר כלפי כל האסירים הביטחוניים היהודים. עם כניסתו לתפקיד אמר שלא יאפשר אפליית אסירים יהודים ביטחוניים שבזמנו מצבם היה חמור בהרבה משל הערבים הביטחוניים.

"מהרגע שנכנס לתפקידו הוא פועל לשוויון בין האסירים, זו המדיניות לשב"ס", אמרו בסביבת בן גביר. "בחג הזה עבר אוליאל לאגף התורני לעשות את החג שם, כמו חגים רבים אחרים - והפעם לכל הסדר".

הרב ראובן בן אוליאל, אביו של עמירם, קרא אתמול לשב"כ לשפר את תנאי הכליאה של בנו. הקריאה מגיעה לאחר שמונה שנים בהן מצוי בן אוליאל הבן בבידוד ובתנאי כליאה קשים.

בדבריו הסביר הרב בן אוליאל כי הבידוד מאיים על בריאותו הנפשית של בנו וכי הגיעה העת להפסיק את ההתעמרות של השב"כ בבנו.

"עמירם מצוי כבר למעלה משמונה שנים בתנאים שבהם אף אסיר אינו מוחזק במדינת ישראל", אמר. לדבריו, "גם אסירי הנוח'בה שרצחו, שאנסו וששבו עשרות מאחינו ואחיותינו, לא נמצאים בתנאים כאלה קשים".

הוא הוסיף כי "עמירם לבד בתאו ולמרות הניסיונות הרבים להעבירו לאגף התורני באופן קבוע, עדיין הדבר לא צלח והשב"כ מערים קשיים. מדובר בתנאי בידוד נוראיים ומתמשכים שמאיימים על בריאותו הנפשית שבחסדי השם עדיין איתנה, חרף החקירות בעינויים, המשפט בעינויים ותנאי המאסר בעינויים נוראיים. אבל לא לעולם חוסן והגיעה העת להפסיק להתעמר בו ובנפשו".