אלוף במיל’ יצחק בריק
אלוף במיל’ יצחק בריקצילום: ערוץ 7

האלוף במיל' יצחק בריק התייחס היום (שני) להתפטרות ראש אמ"ן ולדיווח כי הרמטכ"ל מתכוון למנות לתפקיד את תת אלוף שלומי בינדר.

"איך יכול להיות שמועמד מוביל לראש אמ"ן יהיה שלומי בינדר רח"ט מבצעים שנושא באחריות על ההחלטות של בוקר ה -7/10. זה לא נתפס. זה יהיה מינוי אישי של הרצי. עוד מקורב אישי. מה יעצור את הטירוף הזה??", תהה.

"זו רק שאלה של זמן שהרצי הלוי ויואב גלנט ימנו אלופים וימליצו למנות רמטכ"ל בדמותם ובצלמם. מינויים אלו יהיו הקש שישבור את גב הגמל, המסמר האחרון בארון הקבורה של היכולת לשקם את הצבא, אסור לתת לזה לקרות כי בנפשנו הדבר!".

עוד כתב: "כל הציבור חווה את הפארסה, את חוסר המוסריות ואת הפגיעה בערכים ובנורמות הבסיסיים ביותר שעליהם גדלו דורות של מפקדים ולוחמים משהוחלט למנות אל"מים ותא"לים על ידי מי שאחראים למחדל הקשה ביותר מאז השואה, והכול נעשה בגיבויים של שר הביטחון וראש הממשלה שגם אשמתם אשמה ישירה".

"זה מה שקורה כשגנרלים שומרים מכל משמר על שקט תעשייתי והישרדותם לאחר המחדל הגדול שהתרחש באשמתם ומקבלים עליהם אחריות בדויה שאין בה ממש, והם שבוחרים את דור המפקדים הבא. כך קוברים את הסיכוי האחרון לשיקומו של צה"ל ולביטחון המדינה".