פיגוע דריסה בירושליםדוברות המשטרה

נס גדול ערב החג. שני מחבלים התכוונו לבצע טבח בשכונת רוממה בירושלים אך נכשלו בגלל מעצור בנשק, ונתפסו מסתתרים בחנות רהיטים סמוכה.

רב-פקד י', שלכד את השניים, סיפר למפכ"ל "קיבלנו תמונת מצב של האירוע בזירה, והבנו שנמלטו שני מחבלים", סיפר למפכ"ל יעקב שבתאי ולמפקד מחוז ירושלים דורון תורג'מן. "קיבלנו תיאור שלהם והתחלנו בסריקות. נכנסו למבנים סמוכים, סרקנו אותם, ולא היו ממצאים. ביציאה מאחד המבנים ניגש אלינו אזרח שאמר שאשתו ראתה קודם לכן שני נערים שעונים לתיאור הלבוש שנכנסים לאחד הבניינים".

עד ראיה מזירת הפיגועערוץ 7

"הוא הצביע לנו על בניין בן כמה קומות, שיש בו גם עסקים וגם ישיבה", סיפר. "הכוח התחלק לשתי קבוצות. התחלנו לסרוק את הבניין משני כיוונים. כאשר אחד הבלשים הבחין בדלת אחד העסקים, חנות רהיטים שהייתה פתוחה, הוא נכנס לבפנים יחד עם הכוח - וזיהה שני המחבלים מתחבאים בסוף החנות. אחד מהם ראה את הבלשים וזרק סכין שהייתה בידו לעברם. השניים נעצרו והועברו לחקירה במשרדי ימ"ר ירושלים".

המרדף אחר המחבליםערוץ 7

האזרח שדיווח לשוטרים על המחבלים סיפר כי "אשתי ראתה מהחלון שני אנשים עם יד על הראש, שאחד מהם עם חולצה לבנה, מסתכלים אחורה ונכנסים לתוך הבניין. היא ירדה למטה ומיד אמרה למי שהיה בשטח שראתה אותם. הראיתי לשוטרים שלבניין יש שתי כניסות, הם קיבלו דיווח מיד לרוץ - ופה הסתיים הסיפור".

המחבלים, בני 17 מחברון, נסעו ברכב קיה לבן והגיעו לשכונת רוממה מכביש המנהרות, שם נקלטו במצלמות. הם דהרו בפראות לעבר מתפללים שעמדו ברחוב, דרסו אותם - ואז התנגשו במכונית אחרת. לאחר מכן יצא אחד מהם עם נשק מאולתר, אך לא הצליח לירות בקורבנות גם כשחברו ניסה לסייע לו, ככל הנראה בשל מעצור בנשק. שלושה פצועים פונו במצב קל לבית החולים שערי צדק.