עמיחי שיקלי
עמיחי שיקליצילום: חיים טויטו

שר התפוצות עמיחי שיקלי התייחס בריאיון הבוקר (רביעי) לכאן רשת ב' למחאות בקמפוסים וליחסים בין ארה"ב וישראל.

לדבריו, ביידן "כן ידיד של ישראל, אבל הוא נתון ללחצים מאוד כבדים שפועלים עליו, שמשפיעים ומייצרים נזק אמיתי ביחסים בין המדינות".

על השיח בקמפוסים אמר כי "מעבר לארגונים, יש המון כסף קטרי שהגיע בעשורים האחרונים לקמפוסים האלה, בדגש על פקולטות למדעי הרוח".

"אני לא יודע אם אנחנו יכולים כמשרד התפוצות להעלים את התופעה לחלוטין. זה חלק מאקוסיסטם אידיאולוגי של 'תרבות ה-Woke', שמחלקת את העולם למדכאים ומדוכאים. ישראל והאדם הלבן הם המדכאים, והפלסטינים הם הכי מדוכאים".

עוד הוסיף: "אנחנו צריכים לתת מענה לסטודנטים שלנו גם בהיבטים של חוסן נפשי וכל פעילות שיכולה לסייע להם - גם לאפשר להם להגיע ללמוד בארץ וגם לצאת אחרי הארגונים שהם מחוללי האנטישמיות והדה-לגיטימציה".

"אם אתה מסתכל באסטרטגיה של ביידן במה שקרה באפגניסטן, באוקראינה ובמזרח התיכון - הוא אמר 'דונט' לחיזבאללה ולאיראן בתחילת המלחמה וראינו את התוצאה".

השר שיקלי הוסיף וטען: "אני לא חושב שארצות הברית תחת הנהגתו מקרינה עוצמה. זה פוגע גם במדינת ישראל וגם בהרבה מדינות אחרות. אם הייתי אזרח אמריקני עם זכות הצבעה, הייתי בוחר בטראמפ וברפובליקנים".

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד תקף את דברי השר שיקלי: "זה מה שמגיע שעות אחרי שהסנאט מאשר לישראל 14 מיליארד דולר סיוע ביטחוני וכמה שעות לפני שהנשיא ביידן אמור לחתום על זה - ממשלת הטיפשות על מלא".