המחאה מחוץ למשרד אונר"א
המחאה מחוץ למשרד אונר"אצילום: Yonatan Sindel/Flash90

מספר שבועות לאחר שהודיעה כי היא עוצרת את התמיכה הכספית בארגון הפליטים של האו"ם, הודיעו משרדי החוץ והפיתוח של גרמניה כי הם חוזרים לשתף פעולה עם אונר"א.

לטענת משרדי הממשלה הגרמנית, ההחלטה התקבלה לאחר ששרת החוץ לשעבר של צרפת, קתרין קולונה, ביצעה בדיקה מקיפה ממנה לא עולה כי עובדי אונר"א היו חברים בארגוני הטרור השונים ברצועת עזה. הבדיקה הוזמנה על ידי האו"ם בחודש ינואר האחרון, זמן קצר לפני שישראל טענה באופן רשמי כי פעילי אונר"א לקחו חלק בטבח ה-7 באוקטובר.

"ממשלת גרמניה בחנה מקרוב את ההאשמות שהעלתה ישראל נגד אונר"א והייתה בקשר הדוק עם ממשלת ישראל, האו"ם ותורמים בינלאומיים אחרים. גרמניה מצפה שאונר"א תיקח על עצמה את ההמלצות מהסקירה העצמאית שהובילה שרת החוץ הצרפתית לשעבר, קתרין קולונה, כדי להגן על הנייטרליות שלה", נמסר בהודעת משרדי החוץ והפיתוח.

גרמניה מצטרפת בכך למספר מדינות נוספות, בהן אוסטרליה, קנדה ושוויץ, שחידשו גם הן את הסיוע הכספי לאונר"א לאחר שעצרו אותו לפני מספר שבועות.

גם בבריטניה הודיעה הממשלה כי תמתין לפרסום הדו"ח של שרת החוץ לשעבר של צרפת על מנת לקבוע האם לחדש את שיתוף הפעולה והמימון של אונר"א.