ח"כ אוהד טל
ח"כ אוהד טלצילום: ערוץ 7

חבר הכנסת אוהד טל מהציונות הדתית מגיב בראיון לערוץ 7 לדבריו של הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר, משה בוגי יעלון, ולפיהם לו תלוי היה הדבר בו הוא היה סוגר את מכינת 'בני דוד' שבעלי עוד היום.

לטעמו של ח"כ טל מדובר באותה דה לגיטימציה שעושה השר אייזנקוט לעמדות הימין.

בעיני חבר הכנסת טל חמור לא פחות המשך דבריו של יעלון שטען שאת 'בני דוד' יש לסגור משום שמדובר במכינה אנטי ממלכתית. "מכינה ש43 מבוגריה נהרגו במערכות ישראל, מכינה ש-18 מבוגריה נהרגו רק במלחמה הזו, מכינה שהצמיחה אנשים כמו אלירז פרץ, זה המוסד האנטי ממלכתי שהוא רוצה לסגור?".

"זה מראה כמה אנשים שהציגו את עצמם כאנשי ימין ומדברים בשם הממלכתיות מכרו את נשמתם לאדוני הארץ ואיבדו קשר עם המציאות, אומרים על הרע טוב, על הטוב רע, על האור חושך ועל החושך אור. עצוב לראות את הדבר הזה שנובע מהרצון לשרת את ההמון ששורף כעת את קפלן".

כאמור, חבר הכנסת טל מוצא קשר ישיר בין דברי יעלון לדבריו של השר איזנקוט הרואה בעמדתם של השרים בן גביר וסמוטריץ' עמדות פוליטיות בלתי לגיטימיות. "הסאבטקסט של דבריו הוא שיש את הדעה הנכונה והיא האחת והיחידה. במקום לנהל דיון עם השר סמוטריץ' שהציג טענות ענייניות נגד העסקה עושים דה לגיטימציה לעמדתו ואסור לה להישמע. זה מה שעושה בוגי כשהוא אומר שהוא רוצה לסגור את המכינה בעלי כי היא אנטי ממלכתית, על מה ולמה? כי היא מובילה קו מחשבתי שאומר שצריך להילחם על ארץ ישראל? תתווכח, תציג עמדה אחרת, אבל הם לא מוכנים לנהל את הדיון ועושים דה לגיטימציה. לצערי זה לחזור לשיח של השישה באוקטובר ואנחנו סיימנו להתקפל בפני העמדות הללו".

"הבהרנו בצורה הכי ברורה שברמה הפרקטית ניתחם על עמדותינו ולא נתקפל בפני אף אחד. לא ניתן יד לעסקה מופקרת כזו, ואני מקווה שראש הממשלה יימנע מלהביא אותה לדיון, אבל אם הדבר יובא לדיון נפרוש מהממשלה. לא נוכל לקבל עסקה מהסוג הזה", אומר חבר הכנסת טל ומזכיר את העימות שהיה לו היום בכנסת עם חברת הכנסת מירב בן ארי שהגדירה את השרה סטרוק הזויה בעקבות הראיון שהעניקה סטרוק לגלי צה"ל ודבריה עוותו בו.

גם את המתקפה על סטרוק רואה טל כחלק בלתי נפרד ממסכת הדה לגיטימציה שמתבצעת כלפי תפיסות הימין. "בעיניהם אסור לימין להחזיק בעמדותיו. רק לשמאל מותר להציג את עמדותיו. אם הימין משמיע את עמדתו הוא מיד מגונה כקיצוני וסהרורי".

"גמרנו להוריד את הראש. את עמדתנו נאמר בגאון ונעשה מעשים, ואם צריך שלא נהיה בממשלה לא נהיה בממשלה. אנחנו לא חוששים מזה. לא נהיה שותפים לכך שמדינת ישראל תרים דגל לבן בפני החמאס, גם תקבור שלושת רבעי מהחטופים בעזה, גם לא תשלים את המשימה שלקחה על עצמה להשמיד את חמאס ולוודא שעזה לא תהיה עוד איום על מדינת ישראל. אם לשם תלך הממשלה בוודאי שלא נהיה חלק ממנה".