מחסום במירון
מחסום במירוןצילום: דוברות המשטרה

פרסום ראשון: מפכ"ל המשטרה, קובי שבתאי, שסייר אתמול במירון אמר בשיחות סגורות כי המתווה הנכון שהוא רואה לנגד עיניו לקיום ההילולה מורכב מהדלקות קטנות של מניין אנשים במירון.

לדברי שבתאי, את ההדלקות שיתקיימו באופן הכי מצומצם יש לשדר בווידאו במסכי ענק למרכזי הערים החרדיות ולערים נוספות שבהן תהיה דרישה לכך.

הבוקר פורסם כי צה"ל המליץ לממשלה לבטל את הילולת הרשב"י בהר מירון השנה באופן מוחלט.

בעיתון 'ידיעות אחרונות' דווח כי ההמלצה התקבלה בתום סדרת דיונים שנערכו בפיקוד צפון ובפיקוד העורף בשבועות האחרונים ובהתאם להערכת מצב עדכנית.

בשל המשך ההסלמה מול חיזבאללה והירי לעבר אזור מירון מהצד הלבנוני הוחלט להמליץ שלא לערוך את ההילולה - גם לא במתכונת מצומצמת.

בחודשים האחרונים ירו מחבלי חיזבאללה מאות טילים ורקטות לעבר בסיס היחידה לבקרה אווירית שבפסגת הר מירון ובצבא מעריכים שאין שום היתכנות לשינוי במצב.

אם תתקבל ההמלצה יוכרז מתחם ההילולה כשטח צבאי סגור במהלך היממה של ל"ג בעומר והמשטרה והצבא יבצעו אכיפה וימנעו כניסה או ניסיונות הסתננות למקום.

לפני כחודש, בהמלצת הצבא, בוטלה הילולת משה רבנו בהר המירון.

דובר צה"ל מסר כי "בהתאם להערכת המצב המבצעית העדכנית, צה"ל המליץ לגורמים הרלוונטיים על ביטול אירועי הילולת הרשב"י בהר מירון, הצפויים להתקיים בין התאריכים 25-26 במאי 2024. אין שינויים נוספים בהנחיות לעורף".