יוסי דגן עם מנהיגים אוונגליסטים
יוסי דגן עם מנהיגים אוונגליסטיםצילום: אליחי מנחם

ראשי האוונגליסטים המקורבים לנשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ הוציאו היום (חמישי) הודעה משותפת לתקשורת האמריקאית יחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, בה הם מחזקים את דבריו של נשיא ארצות הברית לשעבר שטען בראיון למגזין 'טיים' כי הוא מתנגד למדינה פלסטינית.

"אני לא בטוח שפתרון שתי המדינות יכול אי פעם לעבוד, בעבר חשבתי שזה יכול לעבוד והרבה אנשים תמכו בו אך פחות ופחות אנשים תומכים בו וזה הפך קשה יותר. כאשר שואלים אותם מה הם רוצים הם אומרים ׳שתי מדינות׳ אבל כשישראל מסכימה הם אומרים ׳אנחנו רוצים הכל", אמר טראמפ בראיון.

ארגון "keep god's land" שבראשו עומדים מנהיגי האוונגליסטים בארה"ב לצד יהודים רבים פרסם בתגובה הודעה בה נאמר: "אנו אסירי תודה לנשיא טראמפ על שהביע סוף סוף את דעתה של קהילת המאמינים ויצא נגד הרדיפה הפזיזה אחר 'פתרון שתי המדינות'".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר כי "טראמפ הוא ידיד אמת לא רק של מדינת ישראל אלא של הצדק. הצדק ההיסטורי שארץ ישראל שייכת לעם ישראל. הצדק ההיסטורי, שהאדמה הזו של עם ישראל עוד מימי התנ"ך. אין עם שיש לו קשר למולדת שלו כמו של העם היהודי לארץ ישראל, והצדק ההיסטורי שברברים, אנשי מערות שרוצחים, אונסים ושוחטים כמו לפני 3,000 שנה. אנשים עם אידיאולוגיה נאצית לא יקבלו פרס בדמות מדינה, ובטח לא מדינה שמסכנת את עצם קיומה של המדינה היחידה של העם היהודי".

"הדברים האלו של הנשיא לשעבר- ואני מקווה גם של הנשיא לעתיד- דונאלד טראמפ הם תיקון עוול היסטורי של הממשלים האמריקנים שקידמו את התוכנית המסוכנת של הקמת מדינת טרור בלב ארץ ישראל. הממשלים הקודמים לא עשו זאת מתוך רצון לחסל את מדינת ישראל חלילה אלא פשוט מתוך חוסר הבנה של המזרח התיכון. בדיוק כפי שקרסה דוקטרינת אובמה של האביב הערבי, כך ב-7.10 מתה סופית ההיתכנות הביטחונית להקמת מדינה פלסטינית. ההצהרה הזו היא חשובה ואני קורא למנהיגים נוספים להצטרף אליה ולהשליך לפח האשפה של ההיסטוריה את התוכנית ההזויה והמסוכנת הזו", הוסיף.