אריק אדמס ואופיר אקוניס
אריק אדמס ואופיר אקוניסצילום: דוברות

הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק אופיר אקוניס נפגש אתמול עם ראש עיריית ניו יורק אריק אדמס.

אקוניס הודה לראש העיר בשם כל אזרחי ישראל על תמיכתו הנחרצת והבלתי מתפשרת במדינת ישראל והקהילה היהודית, במיוחד על רקע ההתפרעויות האנטישמיות בקמפוסים.

"העולם החופשי זקוק כעת למנהיגות אמיצה", אמר אקוניס לאדמס, "ואתה דוגמא מובהקת למנהיג אמיץ".

"ניו יורק גאה להיות בית לקהילה היהודית הגדולה ביותר מחוץ לישראל", כתב אדמס ברשתות החברתיות לאחר הפגישה, "ואנחנו לוקחים את תפקידנו בהגנה על הקהילה ברצינות רבה. הדגשנו בפניו אקוניס את מאמצינו להילחם באנטישמיות בבית ובחוץ".

בעת הגעתו לניו יורק אמר התייחס השגריר אקוניס להפגנות בקמפוסים באוניברסיטאות ואמר: "האירועים באונ' קולומביה ובקמפוסים נוספים הם חסרי תקדים, היסטוריים ומסוכנים. נדרשת תגובה תקיפה ומהירה של הדרגים המדיניים הגבוהים ביותר ושל כל ראשי האוניברסיטאות".

"תמונה שבה מרצים וסטודנטים יהודים נבלמים מכניסה לקמפוס מזכירה אירועים היסטוריים מתקופות אפלות", הוא הוסיף, "לא נאפשר לגלי האנטישמיות הללו להתגבר. בשיתוף פעולה עם הרשויות נפעל לבלימתם ולהשבת ביטחונם של הסטודנטים והסגל בכל רחבי הקמפוסים. אני משבח את ראש העיר אדמס ואת משטרת ניו יורק על כך שהפכו את הקמפוס לבטוח עבור יהודים ולא-יהודים כאחד. חופש הביטוי אינו רישיון להפחדה ולהטרדה של סטודנטים יהודים ותומכי ישראל, או לביצוע מעשי אלימות אנטישמיים."