חבר הכנסת מוטי יוגב אומר בשיחה עם ערוץ 7 כי מסתבר שאין ברירה אלא להיכנס לרפיח ולהכריע את המלחמה.

היעד הוא ניצחון, מזכיר יוגב, והדרך לכך עוברת דרך כיבושה של רפיח שתוביל להשמדת החמאס וחיפוש נחרץ אחרי כל חטוף וחטוף. "המשך השליטה הצבאית בעזה היא זו שתביא את כל החטופים ולא היתול של השטן סינוו'אר שמושך אותנו בגיבוי של מדינות בעולם ושל גורמים בישראל כדי למנוע את הניצחון. רק ניצחון ברפיח והשמדת החמאס בעזה יביאו עד אחרון החטופים, את החיים לבני משפחותיהם ואת המתים לקבורה בקבר ישראל, ולא שום כניעה".

"כניעה חס ושלום תקרב את השביעי לעשירי הבא", אומר יוגב ומוסיף "מסתבר שהחלטות נחרצות לא מתקבלות והססנות נשמעת מכיוון מקבלי ההחלטות. אני רוצה לקוות שנתניהו אכן חושב כך, אבל הדחיה בביצוע גורמת נזק גדול גם לחוסן הלאומי, גם בצפון וגם בדרום, וגם למציאות הבינלאומית. יש דברים שאין מקום לדחות אותם".

יוגב מזכיר את הצורך לנתק בין רפיח למצרים כדי למנוע את המשך ההתחמשות של הרצועה. את סינוואר, הוא מדגיש, יש להשמיד בבחינת ארדוף אויביי ואשמידם ולא אשוב עד כלותם. "זה המסר של דוד המלך גם להשבת החטופים. אנחנו דואגים לשלומם והשבתם הביתה וגם להשמדת החמאס ויצירת מציאות אחרת בעזה, מציאות שבה אנחנו שולטים".

יוגב מזכיר כי הממשלה הא ממשלה נבחרת והכרעותיה מגובות על ידי העם בעוד הניסיונות ללחוץ על הממשלה מופעלים באופן שאינו דמוקרטי. "אין לי ספק שיש רוב בממשלה, אולי גם בקבינט, ואולי גם בקבינט המצומצם, לעשות את מה שיש ר ומוסרי, להשמיד את החמאס ועל ידי זה להחזיר את מירב החטופים. חטופים מחזירים בהשמדתו של גדול הרוצחים בדור הזה, סינוואר".

יוגב מדגיש בדבריו את השלכות הניצחון וההכרעה לא רק על גבול הצפון אלא גם על הצפון וחיזבאללה.