מירי רגב
מירי רגבצילום: Yonatan Sindel/Flash90

לאחר בחירת השרה מירי רגב בשלושה זמרים להשיא משואה ביום העצמאות נמתחה ביקורת ברשת נגד רשימת הזמרים שנבחרו.

בהודעה מטעם הוועדה נמסר כי עברי לידר, חיים אוליאל ורביב כנר ישיאו משואה, כל אחד על חלקו במלחמה.

העיתונאי גיל משעלי תהה: "אייל גולן, איתי לוי, חנן בן ארי, פאר טסי, עומר אדם, רן דנקר, התקווה 6 ועוד אמנים שחרשו את הבסיסים ברחבי הארץ ותרמו עשרות אלפי שקלים לבסיסי צה"ל ולמפונים. להם לא מגיע?".

הזמר מושיקו מור הגיב לבחירת השרה רגב: "ברכות לעברי לידר, רביב כנר וחיים אוליאל על הבחירה להשיא משואה. שמח בשבילם וגם אוהב אותם באופן אישי אבל אני יכול לחשוב על כמה וכמה אמנים שתרמו קצת יותר לחיזוק הרוח מה-7 לאוקטובר".

הוא הוסיף: "חבריי למקצוע אמנים שחרשו בסיסים מצפון ועד דרום כדי לשמח חיילים ולהעלות את המורל. ובאופן כללי אני יכול לחשוב רק על קבוצת אנשים אחת שטקס הדלקת המשואות צריך להיות מוקדש רק לה השנה ואלו הם משפחות החטופים והחיילים שנלחמים עבורנו בעורף".

הקלידן והמנהל המוזיקלי של הזמר אייל גולן עדי לאון כתב: "במשך חודשים הופענו מבוקר עד ערב, מהצפון עד כל הדרום בכל הבסיסים האפשריים שיכולנו, שלא נדבר על ציוד ומתנות בעשרות אלפי שקלים מהכיס האישי שאייל גולן נתן. עומר אדם - פרוייקט המוניות, ליאור נרקיס - פרוייקט החתונות ועוד זמרים שעשו מעל ומעבר. זה מה שקורה שהימין מפחד מהשמאל".

בהודעה מטעמה של השרה רגב נמסר כי "היוצר עברי לידר, מהאמנים החשובים והמשפיעים במוזיקה הישראלית, התגייס מיד עם פרוץ המלחמה לחזק את רוחה של ישראל הלוחמת והכואבת. יחד עם צוות הנגנים שלו יצא בכל יום להופעות בכל רחבי הארץ".

"עברי מייצג את אמני ישראל הרבים והצוותים הטכניים שהתגייסו להופיע ולרומם את הרוח באלפי הופעות בפני לוחמים בקו האש ובשטחי הכינוס, ליד מיטות הפצועים, במלונות התושבים המפונים, בבתי הקברות, ולהבדיל בשמחות שנערכו בצל המלחמה. עברי איבד במלחמה את מנהל הבמה שלו אביב ברעם ז"ל חבר כיתת הכוננות של כפר עזה שנפל בקרב".

הזמר רביב כנר, לוחם ביחידת אגוז שגם התמודד עם הלם קרב בעקבות שירותו הצבאי, התגייס עם פרוץ המלחמה למילואים ושירת בגבול הצפון ובעזה.

בהודעה נמסר כי "רביב מייצג את האמנים הרבים שמשרתים במילואים כלוחמים וכתומכי לחימה, ונותנים השראה לכולנו, ואת אלפי המתמודדים בכל יום עם מחירה הנפשי של המלחמה".

חיים אוליאל, בן שדרות, יוצר מוסיקה בעיר הדרומית כבר שנים רבות. "יחד עם בני עירו הוא מתמודד כבר שנים עם אתגרי החיים בעיר תחת האיום התמידי מעזה. בשבעה באוקטובר הוא פונה מהעיר ולאחרונה שב אליה, מתוך החלטה נחושה להתמודד ולצמוח גם מתוך השבר הגדול. הוא מייצג את יוצרי התרבות ביישובי הנגב המערבי, שממשיכים ליצור למרות הכל", נמסר.