מירי רגב
מירי רגבצילום: יונתן זינדל/פלאש90

שרת התחבורה מירי רגב שאחראית על טקס הדלקת המשואות ביום העצמאות ה-75 למדינה, התייחסה להדרת הציבור החרדי מרשימת משיאי המשואות.

רגב סיפרה: ''היתה פניה אחת לאשה חרדית שהוועדה המליצה עליה, אנחנו מכבדים את הצניעות של אותה אישה''.

על החשש מפרובוקציה בטקס מצד מתנגדי הרפורמה המשפטית אמרה רגב כי ''טקס הדלקת המשואות לא שייך למפלגה כל שהיא. זה טקס של עם ישראל והוא יועבר כולו בשידור חי. מי שיפעל בניגוד לחוק ויפריע - יטפלו בו כמו שמטפלים במפירי חוק''.

רגב הזמינה את ראשי האופוזיציה לטקס הדלקת המשואות. "אני קוראת מכאן לראשי האופוזיציה, שמור לכם כיסא של כבוד לידי בטקס. אני מתכוונת לצלצל באופן אישי לבני גנץ, ליאיר לפיד ולכל מנהיגי האופוזיציה ולהזמינם לטקס המשואות. בואו נשים את כל המחלוקות בצד ונראה לעם שאנו יכולים להיות מאוחדים בימים קדושים אלו".

בתגובה ליאיר לפיד שתקף הבוקר את ההנחיה שלה למארגני הטקס לשדר הקלטה במקרה שתפרוץ מחאה היא ענתה: "במקום שיאחד, הוא בוחר לפלג".

לפיד השיב לרגב בחשבון הטוויטר שלו: ''השרה רגב, הכסא שלי בטקס המשואות, ישאר ריק כי לא השארתם לי ברירה. אני אוהב את המדינה אהבת נפש, אבל בשלושה חודשים קרעתם את החברה הישראלית ושום מופע זיקוקים מזוייף לא יכסה על זה. אם אחדות העם היתה כ"כ חשובה לכם לא הייתם מפרקים את הדמוקרטיה שלנו והייתם הולכים לעבוד עבור אזרחי ישראל''.

כאמור השרה רגב הורתה למארגני טקס המשואות לשדר הקלטה מהחזרות במקרה ותפרוץ מחאה בשידור חי במחאה נגד הרפורמה המשפטית. ראש האופוזיציה לפיד תקף את ההחלטה: "ערוצים 11, 12 ו-13 לא יכולים להסכים לרעיון המביש של מירי רגב לפיו אם יהיו הפרעות בטקס המשואות יעברו לשידור הקלטה מהחזרות. זו הכחשת המציאות, זו הנדסת תודעה של הממשלה, זה פייק ניוז בשידור חי. במדינה דמוקרטית הממשלה לא שולטת בשידורים חיים וטקס המשואות הוא לא תשדיר תעמולה."

מירי רגב ענתה לו: "יאיר לפיד לצערי מנותק ממה שקורה. הוא משקר ולא מכיר את העובדות, במשך 20 שנה הטקס מוקלט החל מהחזרה הגנרלית. גם בשנה שעברה בתקופתם הטקס היה מוקלט. אין כוונה לשדר הקלטה, היא נועדה לכיבוי בתקלות קיצון כפי שקיים בכל האירועים הגדולים בעולם".

"יאיר לפיד במקום שיאחד, יחבק ויביא לחיבור בעם הוא בוחר לפלג, לשקר ולהסית וחבל. ועדיין אני מושיטה אליו את ידי ומזמינה אותו לחגוג איתנו ועם כל עם ישראל בארץ ובעולם את אירועי ה-75 למדינת ישראל", אמרה.