הרמטכ"ל רב אלוף הרצי הלוי פנה הבוקר (שלישי) במסר למגזר החרדי בנאומו בטקס מצטייני הנשיא.

הלוי פנה למצטייני הנשיא, בהם חיילים שגדלו במגזר החרדי, ואמר: "יש ביניכם בני עיר ובני כפר, ילידי הארץ ועולים משש יבשות, נציגים מכל הדתות והעדות, ובכללם גם מי שגדלו בחברה החרדית ומשרתים בצה"ל".

הוא הוסיף והעביר מסר: "כמה טוב יהיה לו בעוד כמה שנים יישבו בשורות המצטיינים עוד מבניה, ויוכיחו כי ניתן לשמור על הזהות האמונית ועל אורח החיים הדתי ובה בעת להצטיין בשירות הצבאי למען העם והמדינה; 'ספרא וסיפא' – לא ניגודים הם כי אם משלימים – זהו צורך ביטחוני-לאומי מובהק".

בהמשך אמר כי "המצטיינים הם פניה היפות של מדינת ישראל. על הפנים היפות האלה חרושים תלמי שמחה וקמטי עצב. יש ביניכם שאיבדו בן משפחה קרוב במלחמה. אחדים מכם שייכים לקהילות שפונו מבּתיהן למען ביטחונן. כל אחד מכיר מישהו מהנופלים והפצועים, ואולי גם ממשפחות החטופים, אשר כולנו מייחלים ופועלים לחזרתם".

"במציאות הישראלית בשנתנו השבעים ושש, ההצטיינות האישית והיחידתית היא כורח", הוסיף הלוי, "זהו המפתח לקיומה של מדינת ישראל, שקמה בארץ אבותינו כבית ומקלט לעם היהודי. התשובה שלנו לאויבינו ביום העצמאות הזה היא ברורה: אנחנו נמשיך לחיות ולשגשג במדינת ישראל, אותה הקמנו ובנינו בשבעים ושש שנים".

"בזכות מצטיינים כמותכם, כל אחד ואחת בדרכו הייחודית והשונה, אנחנו בטוחים כי נזכה לחגוג כאן עוד הרבה מאוד ימי עצמאות", אמר הלוי למצטיינים.