אלעד פינגרהוט
אלעד פינגרהוטצילום: באדיבות המשפחה

אלעד פינגרהוט מקיבוץ מצובה בגליל המערבי נרצח אתמול (שלישי) מפגיעת טיל נ"ט ששיגר חיזבאללה מלבנון.

פינגרהוט בן ה-38 היה בביקור בצפון. לאחר ששמע כי הייתה פגיעת טיל במרחב, הגיע לסייע לחיילים. לאחר דקות ספורות שיגר חיזבאללה טיל נ"ט נוסף שהוביל למותו של פינגרהוט. אלעד שגדל באפרת הותיר אחריו את ילדיו יובל (בת 14), רז (בן 12.5), כפיר (בן 11). הוריו קיבלו את ההודעה על מותו בעת ששהו בסין.

פינגרהוט הוא בן דודו של העיתונאי עקיבא נוביק שכתב: "בכאב גדול אנחנו מודיעים שאלעד פינגרהוט, בן דודי, נהרג מירי חיזבאללה לעבר קיבוץ אדמית אתמול. כפי הנראה נהרג בזמן שניסה לסייע לחיילים שהותקפו בירי. שנדע ימים טובים מאלה".

דובי שפלר ראש מועצה מקומית אפרת ספד: "ליבנו עם משפחת פינגרהוט, משפחה ותיקה ושורשית באפרת. הריצה של אלעד הי"ד אל התופת כדי לסייע לחיילי צה"ל שנפגעו מלמדת על החינוך שינק והערכים שנטעו בו הוריו. המועצה על כל אגפיה תלווה את משפחתו ותסייע ככל שידרש".

ראש מועצת גוש עציון ירון רוזנטל ספד לפינגהרוט: "במשך שנים ארוכות עבדנו יחד בגוש עציון. אלעד היה חלק מצוות, שפעל ביחד עם בית ספר שדה כפר עציון באמת הביאר, והפכו אותה לפנינה תיירותית. הוא היה שם, לעיתים לבדו, בקיץ החם ובחורף המושלג, מעל האדמה ומתחתיה, ובמו ידיו התמודד עם אתגרים רבים, בלי לדבר הרבה, עם עיניים בורקות, ואהבה עזה לגוש עציון. בהמשך תרם להקמת היישוב איבי הנחל ולחידוש החקלאות היהודית באזור".

"לא תמיד היה לו קל בעולם הזה, אבל אני תמיד ראיתי בו איש חזק עם לב ענק, שמחובר בכל ליבו את גוש עציון. הוא יובא למנוחות באדמת גוש עציון, ואנחנו נזכור אותו תמיד, כאיש נחוש שהשקיע את כל כוחותיו, במשך שנים ארוכות, בשגשוגו של גוש עציון. אני שולח תנחומים לכל משפחתו שהם חלק מקהילת גוש עציון. הערכתי אותו מאוד והוא יחסר לכולנו", דברי רוזנטל.

במהלך היממה האחרונה זוהו מספר שיגורי נ"ט למרחב אדמית שבגליל המערבי. כתוצאה מכך, חייל צה"ל נפצע באורח בינוני וארבעה חיילים נוספים נפצעו באורח קל. החיילים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, משפחותיהם עודכנו.

בלון תצפית שחג מעל אדמית נפגע מאחד השיגורים ונחת בשטח לבנון. בחיזבאללה קיבלו אחריות והדגישו כי הם תקפו שלושה יעדים הקשורים לבלון התצפית.

בצה"ל עדכנו כי "כתוצאה מהשיגורים שבוצעו לגליל המערבי, בלון תצפית של צה"ל נפגע ונפל בשטח לבנון, אין חשש לדלף מידע".