צבי סוכות בכנסת
צבי סוכות בכנסתצילום: דוברות

חבר הכנסת צבי סוכות (הציונות הדתית) התייחס בראיון לרדיו 103FM ללחימה בעזה ולניסיון להשיב את 132 החטופים.

"הלוואי והיה אפשר להחזיר את כל החטופים, אני לא בטוח שזה אפשרי", טען סוכות. "אנו צריכים לעשות הכול כדי להחזיר אותם הביתה, לא משהו שיפגע בצורה אנושה בביטחון המדינה. אנו לא יכולים להרשות לעצמנו לפגוע בביטחון המדינה".

הוא הדגיש כי "אנו חושבים שהדרך להחזירם היא כשחמאס יבין שאין לו ברירה אלא להחזיר אותם. כרגע אנו חושבים שחמאס חושב שהעולם יצליח לבלום אותנו ושהוא יישאר ריבון של עזה. אנו חושבים שבמצב דברים כזה, אין לו שום סיבה לבוא לקראת מדינת ישראל".

בהמשך הבהיר: "היינו צריכים להיכנס לרפיח מזמן ועכשיו להרחיב את הפעולה ברפיח עוד ועוד, אז שיבינו שהם עומדים מול ישראל שלא ציפו לה. סינוואר חשב שהעולם יבלום אותנו כבר מזמן, בינתיים הוא התבדה. אין לי דרך לדעת מה חמאס חושב. גם ביו"ש 82 אחוזים תומכים בחמאס. הקמנו מדינה בתוך מיליונים שרוצים להשמיד אותנו, והדבר הזה מורכב".

בהמשך התייחס ח"כ סוכות להשתתפותו בצעדה הקוראת להתיישבות בעזה שנערכה בשדרות: "לאורך כל החודשים הראשונים של המלחמה חשבנו שלא נכון להציף דברים המצויים במחלקות. אך כשראינו שיש אחרים שמדברים על רשות פלסטינית ונותנים רעיונות ליום שאחרי, שכולם ידברו על זה ולא נציג את עמדתנו? אם אף אחד לא היה אומר את דעתו, אז בסדר, אבל אני מחויב לומר את דעתי".

לסיום אמר: "התיישבות בעזה זה חלק קטן מאוד ממה שאנו חושבים על היום שאחרי. קודם כל ענישה משמעותית לחמאס בהיבט האידאולוגי. כמעט בכל מלחמות ישראל לקחנו שטח מהאויב. התיישבות לבד אף פעם לא פותרת בעיות. היא מגיעה יחד עם צבא, וזה קודם כל מסר לחמאס. נצטרך להמשיך להילחם בטרור כל עוד הוא קיים, אין קיצורי דרך".