יאיר לפיד
יאיר לפידצילום: חיים גולדברג, פלאש 90

ראש האופוזיציה חבר הכנסת יאיר לפיד תקף את חסימת משאיות הסיוע לעזה על ידי פעילי תנועת 'צו 9'.

"ההתפרעות האלימה וחסימת המשאיות של אנשי 'צו 9' היא פגיעה ישירה בבטחון המדינה, ביחסים הבינלאומיים של ישראל ומשרתת רק את האינטרסים של החמאס. עם הממשלה המופקרת הזו לא ננצח", כתב לפיד.

יעל סבריגו, אחייניתו של ליאור רודאיף ז"ל שגופתו מוחזקת ברצועת עזה, הגיבה ללפיד: "אני פעילה בצו 9 כבר חצי שנה. צו 9 דוגלת בסיוע תמורת החטופים שלנו. האינטרס של חמאס הוא הסיוע! שלא יהיו לך טעויות! צו 9 קוראת רק לחסימת המשאיות לא להשחתה ופגיעה בהן! לא להתעמת עם כוחות הביטחון!".

שלמה שריד, לוחם במילואים וממובילי צו 9, הגיב למתקפה של לפיד: "לאחר שלחמתי ברצועת עזה הקמתי עם עוד אנשים טובים את ארגון צו 9 שבא לעצור את הסיוע שמגיע ישירות לחמאס כדי לקדם את מטרות הלחימה שהן החזרת החטופים והבסת ארגון החמאס".

"יאיר לפיד, אני הצבעתי לך והיום אתה גרמת לי להתבייש בזה. במקום לבוא ולגבות אותנו מתוך הכנסת ולדחוף את הממשלה לנצח, להביס את החמאס ולהחזיר את החטופים, אתה בוחר לקרוא לנו אלימים וקיצוניים? תתבייש לך, אני מתבייש בך", הוסיף.

הגולש לוי יהודה כתב ללפיד: "מעניין, ההתפרעות של האנרכיסטים בחסימת כבישי ישראל שמשרתת את החמאס לא פחות מחסימת משאיות סיוע לחמאס פחות הדאיגה אותך, קשקשן".

גולש אחר הגיב: "ההתפרעות האלימה וחסימת הכבישים של אנשי 'מחאת קפלן' היא פגיעה ישירה בבטחון המדינה, ביחסים הבינלאומיים של ישראל ומשרתת רק את האינטרסים של החמאס. עם ישראל לא יאפשר לקבוצה קיצונית ומופקרת לפרק את החברה הישראלית בזמן מלחמה".

סגן ראש עיריית שדרות אלעד קלימי הגיב: "מצער לראות איך לפיד איבד לחלוטין את המצפן והאבחנה המוסריים בין תושבים יהודים שמסורים ומקדישים את זמנם ומרצם להפעלת לחץ אמיתי על האמריקאים ואומות העולם למען שחרור החטופים והבטחת ביטחונם של רבבות תושבי העוטף - לבין אלה שמבקשים לפגוע בכל מחיר בביטחון ישראל על ידי הקשחת ליבו של השטן סינואר והעצמת החמאס מדי יום ביומו. בימים שבהם התושבים וילדי מערכת החינוך של שדרות רצים ממ"ד לממ"ד, לפיד בוחר לתקוף ארגון של משפחות שעולמן נחרב ואיבדו את יקיריהן, לצד משפחות לחטופים ותושבים מכל הארץ שעוזבים עבודה ושגרת חיים כדי להגיע ולמחות כנגד העוול האנושי המוסרי הזה".

"במקום להביע סולידריות לתושבי עוטף עזה, בתגובתו לפיד מגלה סולידריות מבזה למחבלי החמאס בעזה. מצופה מראש האופוזיציה להצמיח עמוד שידרה ולהימנע מלדברר ולצטט מילה במילה את התדרוכים שהוא מקבל מהממשל האמריקאי וגורמים רדיקליים במפלגה הדמוקרטית. אני קורא לו לנתב את ההפגנות מול הממשלה ואנשינו למקומות שבאמת יכולים להשפיע ולחזק את הלחץ על אומות העולם, שמכניסות כמויות מזון שכבר כעת מספיקות לסינואר ואלפי מחבלי חמאס הנאצים לעוד שנים קדימה", הוסיף קלימי.

לדבריו, "אנחנו בעיצומה של מלחמת עצמאות על קיומנו ואם עם חפצי חיים אנחנו, אסור לנו להשלים עם מציאות מעוותת כל כך. אני קורא ללפיד לפעול להעברת המחאות העקרות וחסרות התוחלת בשדרות רוטשילד וקפלן למקומות הנדרשים באמת, ולעזור במניעת בחסימת האספקה האדירה שעוברת בכרם שלום בחסות אמריקאית".