הרב דרור טוויל
הרב דרור טווילצילום: ישיבת שדרות

הרב דרור טוויל, רב העיר שדרות, פנה לתושבים במכתב חיזוק בעקבות שיח בקרב אנשים בעיר על עזיבה עקב הרקטות החוזרות ונשנות על העיר.

"דיבורים על עזיבת העיר חלילה, אינם מוסיפים דבר אלא מחלישים, וחמור מכך שהם משחקים ליד אויבינו, הרי זה בדיוק מה שהם רוצים, לזרוע בנו בלבול ופחד, לשבש את שגרת החיים, לנטוש את בתינו, להפסיק את הלימודים במוסדות החינוך, זהו ניצחונם, ופשוט שאל לנו לתת להם על מגש של כסף את מבוקשם", כתב הרב.

הרב טוויל הדגיש את הצורך בחוסן. "זכות גדולה לנו תושבי שדרות והסביבה, אנו אומרים למנהיגינו ולעם ישראל כולו, אנו מסוגלים להכרית את הרשעה, ולשלוט על חבלי ארצנו ללא מורא ופחד. נזכור שהחוסן האישי שלנו ושל ילדינו נובע מתפיסתנו את תפקידנו ותגובותינו בזמנים אלו".

בפתח דבריו הדגיש הרב את החזרה לארץ ישראל והמלחמה באויבים. "ברוך השם, זכינו בחסד ה' לחזור לנחלת אבותינו לאחר שנים ארוכות בגלות, ולהקים בארץ ישראל מדינה ריבונית. לא עוד חרפה וביזוי ותלות משפילה בעמי העולם. על כך אנו מודים לה' ממש בימים אלו.

מלחמתנו ברשעי העולם שסביבנו היא מעמדת כוח, ברוך השם, הצבא מכה בהם מכה ניצחת, וכטבעו של עולם ישנם אילוצים, מה עוד שאויב זה מונע מתפיסה דתית רצחנית, כך שמיגור השפעתו ייתכן רק כאשר ישנה נחישות למשך זמן, ואז תושג התוצאה".

מנדי ריזל, שדרן קול ברמה המתגורר בעיר, כתב בטוויטר בעקבות המטחים התכופים: "שימו לב לנתון המטורף: מאז שהמדינה כפתה על תושבי שדרות לחזור לבתיהם ב-1.3 שוגרו לעבר העיר עד כה 55 רקטות ב-23 מטחים שונים".