סמל דניאל חמו תרם מח עצםעזר מציון

סמל דניאל חמו, לוחם בצנחנים שנפל בקרב בצפון רצועת עזה, תרם בחודש אוקטובר מח עצם והציל את חייה של אישה שנזקקה להשתלה.

מספר ימים לפני פרוץ המלחמה קיבל חמו שיחת טלפון מעמותת עזר מציון בה נאמר לו כי נמצא מתאים לתרומת מח עצם לאישה בשנות ה-60 לחייה שזקוקה בדחיפות להשתלה שתציל את חייה. חמו, שהצטרף למאגר מח העצם בעת הגיוס לצה"ל לפני כשנה, נמצא כתורם יחיד המתאים להצלתה בהתאמה של 100%.

הוא נרתם למשימת הצלת החיים והחל עקב הדחיפות בהליך מזורז של בדיקות לקראת ההשתלה. בשבעה באוקטובר היה אמור להתחיל בהליך ההכנה לתרומה. עם פרוץ המלחמה בבוקר שמחת תורה דניאל לחם בשדה הקרב בשדרות, בבארי ובמתחם המסיבה ברעים. הוא המשיך בלחימה, וההשתלה שהייתה אמורה להתקיים מספר ימים לאחר מכן - נדחתה.

עקב הדחיפות והחשש לחייה של החולה נעשה בעמותה מאמץ כנגד השעון לפעול לשחרורו של החייל לביצוע התרומה. בעזר מציון הצליחו ליצור קשר עם מפקדיו בשטח, שהבינו את החשיבות העצומה בהצלת חיים ושחררו את דניאל לשם התרומה. בסופו של דבר, ב-26 לאוקטובר הגיע חמו לבית אורנית של עזר מציון ותרם מח עצם עבור אישה שלא הכיר.

דניאל הי"ד אמר לאחר התרומה: "יש לי זכות, גם כלוחם, אתה שואל כמה אני יכול להציל חיים בתור פרט, ופה יש את השילוב של גם של הלוחם וגם הצלת חיים שזה משהו ממש ממשי. תחושות ממש טובות. משהו מטורף".

מנהלת מאגר מח העצם הלאומי ד"ר ברכה זיסר:"גם כשדניאל נלחם בשדה הקרב- הוא לא וויתר על הזכות להציל חיים שהגיעה לפתחו. בתוך עומס הלחימה, כשפנינו למפקדים שלו- הם הבינו מיד את המשמעות הגדולה של מעשה התרומה- והתהליך יצא לדרך. נציגי העמותה הגיעו לשטח אל דניאל כדי להסביר לו על ההליך וללוות אותו בפן הרפואי. מאוחר יותר הוא הגיע אלינו למרכז האיסוף בפתח תקווה, פגשנו בחור חייכן, מלא בטוב, ששמח להיטיב עם הזולת. דניאל הי"ד נפל בקרב, אך חייו ימשיכו להתקיים אצל האישה שהציל."