צבי סוכות נגד גלנטערוץ כנסת

יושב ראש ועדת המשנה של ועדת חוץ וביטחון לענייני יו"ש ח"כ צבי סוכות (הציונות הדתית), תקף היום (חמישי) בפתח הדיון בוועדה בראשותו את דבריו של השר יואב גלנט על שאלת היום שאחרי.

"אם יש בממשלה הזו מישהו שלא עומד בלחץ ולא זוכר למה התחלנו במלחמה הצודקת הזו - הוא יכול ללכת הביתה", אמר סוכות.

קודם לכן שלח ח"כ סוכות תנחומים למשפחות חמשת הנופלים ברצועת עזה ולמשפחות השכולות, וביקש "להבטיח מכאן, מוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, שבניכן לא נפלו לשווא".

"אנחנו נעשה כל שביכולתינו כדי להשלים את יעדי המלחמה הכל כך צודקת הזו", אמר. "יש על מדינת ישראל לחץ אדיר מכל העולם לעצור את המלחמה. לחץ שמתחיל במנהרות של חמאס, עובר דרך אירופה וארצות הברית שמבלי משים בסוף מסייעים לחמאס לשמר את שלטונו בעזה באמצעות הלחץ הזה על מדינת ישראל, ולצערי לחץ שמגיע גם מגורמים מתוך מדינת ישראל".

לדבריו, "יש אנשים ששכחו את הזוועות ואנחנו לרגע לא שכחנו. לרגע אחד לא שכחנו את זעקת הילדים שנטבחים, את הנערות שנאנסות. לרגע אחד לא שכחנו את דם ההורים שנטבחו לעיני ילדיהם וקשישים שנורו למוות במיטותיהם. אם יש בממשלה הזו מישהו שלא עומד בלחץ ולא מספיק זוכר למה התחלנו במלחמה הכל כך צודקת הזו, וחושב שאפשר להביא את השטח בעזה חזרה לאיזושהי ישות שתחזיר את כל מה שהיה מההתחלה - הוא יכול ללכת הביתה".

הוא הוסיף: "אנחנו צריכים היום הנהגה של אנשים שיכולים לעמוד בלחץ. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמינו להמשיך להתנהל במצב בו יש שר בממשלה שלא יכול לעמוד בלחץ בין-לאומי וקורא להחזיר את הרשות הפלסטינית לעזה. זה לחזור בדיוק על טעויות העבר. אני רוצה להבטיח מכאן למשפחות השכולות, אנחנו כאן נעשה כל מה שאנחנו יכולים כדי שנוכל להסתכל לכם בעיניים ולהגיד הבנים שלכם לא נפלו לשווא. המלחמה הכל כך צודקת הזאת תושלם ואנחנו ננצח. כל מחבלי החמאס ישלמו מחיר כבר מאוד על מה שהם עשו, כל מי שהיה שותף בטבח הזה, כל מי שמימן, כל מי שתמך, כל מי שהיה חלק, כולם יחטפו, כולם ישלמו - יקח כמה שיקח".

"מדינת ישראל נחושה, ואנחנו נעשה את זה גם אם זה יקח הרבה מאוד זמן וגם אם כל העולם לא יאהב את זה. ומי שלא יהיה חלק מהדבר הזה כנראה שלא ראוי להיות בהנהגה של מדינת ישראל בשעה הזו", כך ח"כ סוכות.