הרב אוהד קרקובר
הרב אוהד קרקוברבאדיבות המצלם

מזכירות היישוב כוכב השחר פרסמה הבוקר (שישי) הודעה בעקבות הפגיעה בחיילי צה"ל שניסו לחצוץ בין יהודים שתקפו נהג משאית באזור צומת כוכב השחר לאחר שחשדו כי הוא מוביל סיוע הומניטרי לרצועת עזה.

"אמש אירע אירוע שהתפתח מאזור צומת מגדלים, בשל ניסיון של מפגינים לעצור משאית שחשבו שהיא משאית סיוע לרוצחי חמאס, במהלכו התרחשה גם דריסה ופגיעה על ידי נהג המשאית שדהר בפראות לאורך קילומטרים רבים על כביש אלון ופגע במספר רכבים", אמרו ביישוב.

עוד ציינו כי "לאחר שהמשאית נעצרה מספר קטן של אנשים היכו באלימות את הנהג ואף התעמתו באלימות עם קציני צה"ל שעשו את משימתם וניסו להגן על הנהג. זו אינה דרכנו. כל אלימות היא פסולה ואלימות כלפי חיילינו פסולה מכל וכל. צה"ל הוא אנחנו. אנו מחבקים את חיילי צה"ל ומודים להם על פעילותם להגנה עלינו ועל מדינת ישראל".

הרב אוהד קרקובר, רב היישוב, כתב לתושבים: "אתמול בלילה נעשה דבר חמור בצומת הסמוכה ליישוב. מפגינים שניסו להכות נהג ערבי, הכו גם את חיילי המילואים שניסו להגן עליו מפני פגיעה. כל אלימות היא פסולה ומסוכנת, אבל הכאת חיילים היא דבר חמור שאסור בשום אופן להשלים איתו ולעבור עליו לסדר היום. מי שמרביץ לחיילי צה"ל מרביץ לכולנו, שהרי צה"ל הוא צבא העם".

"יצאתי אתמול לצומת ודברתי עם החיילים, שמעתי את הכאב והעלבון שלהם והתביישתי. חיילי מילואים שעזבו את הבית, חלקם שכנינו מההתיישבות בשביל להגן עלינו מוכים בידי מתיישבים - זהו דבר בלתי נסבל! אני לא מאמין שלמעשה היו שותפים תושבי הישוב, כיוון שזו אינה דרכנו. אבל כיוון שזה נעשה בסמיכות ליישוב, אנחנו מחוייבים למחות ולומר בלשון שאינה משתמעת לשתי פנים: אנשים שמוכנים להרביץ לחיילים מכל סיבה שהיא אין מקומם איתנו", הדגיש הרב קרקובר.

לדבריו, "צריך לשקול מחדש את אופי המחאה כנגד הכנסת הסיוע. הכנסת הסיוע לחמאס מרתיחה את הדם, אבל אתמול האירוע כמעט הסתיים באסון. גם במחאה צודקת מאין כמוה חייבים לפעול מתוך שיקול הדעת".

הלילה נפצעו שני קצינים ולוחם נוסף באורח קל בעת שניסו לחצוץ בין יהודים לנהג משאית פלסטיני שהותקף. גורם ביטחוני וען כי הישראלים יידו אבנים והציתו את המשאית.

מדובר צה"ל נמסר כי "התקבל דיווח על עשרות אזרחים ישראלים שתקפו ופצעו נהג ישראלי והציתו את משאיתו במרחב צומת כוכב השחר. עוד נמסר כי עם קבלת הדיווח, הגיע כוח צה"ל למקום, ופעל כדי להפריד בין האזרחים הישראלים לנהג ולהעניק לנהג טיפול רפואי. עשרות אזרחים ישראלים הגיבו באלימות כלפי הכוח וכתוצאה מכך, שני קציני צה"ל ולוחם נוסף נפצעו באורח קל וטופלו בנקודה.

"צה"ל מגנה כל גילוי אלימות כנגד חייליו וכוחות הביטחון, ויפעל למיצוי הדין", לשון הודעת דובר צה"ל.

ראש המועצה האזורית בנימין ויו"ר מועצת יש"ע ישראל גנץ גינה את המעשים. "אין שום מקום לאזרח לקחת את החוק לידיים ולנהוג באלימות. הצבא וההתיישבות לובשים את אותם המדים ופועלים במשותף. שום אירוע מגונה לא יפגע בקשר הקרוב עם כוחות הבטחון שרבים מהם אלו תושבינו".