אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמןצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר מפלגת 'ישראל ביתנו', חבר הכנסת אביגדור ליברמן, הצהיר הערב (מוצאי שבת) כי לא יישב שוב באותה ממשלה עם מפלגת רע"מ ועם חבר הכנסת מנסור עבאס.

"הממשלה חייבת להיות ציונית רחבה, ההזדמנות כרגע היא לתקן את כל הכשלים מאז 1948, אחתור להקים גוש גדול", אמר בראיון לתכנית פגוש את העיתונות. הוא הצהיר כי הוא מתכוון להתמודד על ראשות הממשלה ולא מתכוון לוותר לאף אחד - גדעון סער, יוסי כהן או נפתלי בנט, על המקום הראשון.

ליברמן פרס את תוכניתו לגבי עזה ביום שאחרי והציע להתנתק ממנה באופן מוחלט. "לגבי עזה - אצלנו בניגוד למפלגות אחרות יש עמדה מאוד ברורה לגבי איך צריכה להיראות היערכות של ישראל מול עזה. הדבר הראשון - ניתוק מוחלט. ביצענו התנתקות חד-סטרית, גירשנו יהודים, הרסנו יישובים אבל המשכנו לספק מים וחשמל. צריך ניתוק מוחלט. הדבר השני - אם אני רה"מ, בנוגע לעזה - בעוד חודשיים אין מעבר יותר, אין נמל באשדוד, ויש חופש פעולה מוחלט. אם מזהים התארגנות או מנהרה - נכנסים. העניין השלישי - הפרימטר, להקפיד עליו שיהיה קילומטר. הדבר הרביעי - הכרזה על אונר"א ארגון טרור".

על רקע העימות בקבינט המלחמה, נשאל ליברמן מי צריך להתפטר. "קודם כל מי שצריכים להתפטר אלה באמת שלושת הלוזרים - ראש הממשלה ראשון, שר הביטחון שני, והרמטכ"ל שלישי. הם לא יכולים להמשיך".

ליברמן נשאל אם הרמטכ"ל לוזר, והשיב: "שבעה חודשים צה"ל נלחם ברצועה, יום-יום מקבלים רקטות, ובצפון, כשאני שומע שהרמטכ"ל אומר שאנחנו מנהלים מגננה התקפית, מגננה התקפית זה כמו חמאס מורתע".