אלוף במיל’ יצחק בריק
אלוף במיל’ יצחק בריקצילום: ערוץ 7

חבורת של הדיוטות החיים היום בישראל, לצערנו כי רב הם רבים כחול על שפת הים וגורמים לנו נזק בלתי ישוער. חבורה שעולמה צר כעולם נמלה.

זו חבורה שצעקה לפני המלחמה הנוראה שפרצה, שעליה התראתי שנים רבות, מלחמה המלווה אותנו כבר מעל חצי שנה, שבריק נביא זעם, מפחיד את הציבור ואין בדבריו דבר וחצי דבר, הם טענו שיש לנו את הצבא החזק ביותר במזרח התיכון ואחד מהטובים בעולם, הם אמרו "שיעזוב אותנו הזקן הזה במנוחה ויחיה את שארית חייו בשקט ובדממה, ושלא יטריד אותנו בדבריו".

זו חבורה שכולם בורים ועמי ארצות, רובם לא קוראים מאמרים, חלקם שמתחיל לקרוא לא מסיים ואלה שמסיימים לקרוא לא מבינים את הנקרא, הם חושבים מהבטן ואין להם את היכולת להבין מהראש, הם חבורה של שוטים בכל מובן המילה.

המעניין שגם לאחר שהסתבר שכל מה שהתראתי עליו קרה. אותה חבורה של הדיוטות בורים ועמי ארצות גם היום חיים באשליות וניזונים ממטר הקלישאות שממטירים עליהם בעלי ענייו ואינטרסנטים מהדרג הצבאי והמדיני שעליהם רובצת האשמה במחדל הקשה ביותר מאז קום המדינה.

הם ההדיוטות ממשיכים לצעוק בדיוק כפי שצעקו לפני המלחמה, "בריק נביא זעם החוזה שחורות, אל תפחיד אותנו , יש לנו את הצבא החזק במזרח התיכון ואתה טועה בגדול".

מדובר בחבורה אטומה לחלוטין, שטומנת את ראשה בחול, אשר אינה מבינה באופן מוחלט על מצב המדינה והנעשה סביבה, פשוט אספסוף שחורץ את גורלה של המדינה, עד שהאסון לא תופס אותם - הם חיים כאילו שלא יקרה דבר, וגם שהאסון כבר מגיע כפי שהגיע אלינו במלחמה הנ"ל, הם ממשיכים להתעלם באופן מוחלט מהאסון הבא הממשמש ובא.

הוי לעם ישראל שיש לו כל כך הרבה אזרחים אטומים, הדיוטות , בורים ועמי ארצות שבמקום להבין את המצב הביטחוני החמור ולעזור לצאת ממנו בחיים, הם מעלים על נס את הסיטואציה בה מדינת ישראל נמצאת, ללא הבנה באופן מוחלט על מצבה הקשה של המדינה מאי פעם מאז היווסדה, ורואים בכך הצלחה. עם אזרחים כאלה אי אפשר לנצח מלחמות, וככל שהם יותר רבים סיכויינו לשרוד פה הולכים וקטנים.

ממליץ לכל ההדיוטות שתורמים לקריסתם של הצבא והמדינה לקרוא את מה שכתב צפריר ניר תת ניצב בגמלאות ומפקד הימ"מ לשעבר, אחד מהקולות השפויים שעדיין נשארו לנו. יש לנו גם לא מעט אנשים רציונלים במדינה שאיתם יהיה אפשר להציל את המדינה - רק שההדיוטות ובורים ועמי ארצות לא יפריעו לנו.

נכתב על ידי צפריר ניר תת ניצב בגמלאות ומפקד הימ"מ לשעבר:

תגובה לדובר צה"ל על דבריו לפני כשלושה ימים שגרמה לי להפסיק לשתוק - חבריי יודעים שכמעט לא התייחסתי למלחמה וכמעט לא פרסמתי תמונות אבל לא יכול לשתוק יותר. דובר צה"ל היקר - אני ממש מרחם עליך חייל ולוחם אמיץ מהטובים בבנינו - כמה נעשית לא רלוונטי .

נמאס לי לשמוע - כמה חמסניקים הרגנו כל יום כמה מעבדות נפץ - פוצצנו ,בכמה מנהרות טיפלנו - זה מעניין אולי את המטכ"ל ואת הממשלה ועוזר לכולכם לשקר שאי אפשר לעשות שום מהלך פוליטי והחלפת ראשי מערכות שכשלו מכיוון שהמלחמה נמשכת. להראות שאתם כאילו עושים משהוא?

אבל לי כאזרח זה לא משמעותי. אני גר בעוטף ישראל ורוצה להבין את האסטרטגיה במהלך (ולא את הטקטיקה הקטנה). מתי אתם צה"ל ממלאים את ההוראה של ניצחון מוחלט? (רובנו יודעים שאין דבר כזה, אחרי האסון הנורא כבר אין שום ניצחון. אפילו לא בנקודות, בטח לא נוקאאוט).

תסביר לי בבקשה אדון הגרי - כמובן שעדיף שהרמטכ"ל וראש הממשלה יסבירו - איך יכול להיות שעברה חצי שנה ועדיין כוחות צה"ל נלחמים על שטחים שכבשנו? ( פיתחתם פטנט עולמי בסופו פרס נובל ללוחמה בשטח בנוי: כיבוש השטח - יציאה מהשטח - יצירת ואקום לא מחליטים מי ישלוט בשטח עם יציאתנו - האויב חוזר וממשיך להיות רלוונטי - נלחמים מחדש על אותו תא שטח) השתגעתם? אתם באמת חושבים שאתם פועלים נכון? (הפנייה לצה"ל ולראש הממשלה) התותחים רועמים שנית מעל ראשינו? איך זה יכול להיות? מה אני התלוש מהמציאות לא מבין ?

ונחזור לתחילת המלחמה! איך יכול להיות שנלחמנו בטור ולא במקביל? איך יכול להיות שלא כבשנו בהתחלה את ציר פילדלפי כדי למנוע כניסה ויציאה מהרצועה? מי הגאון שלא מבין שכל יום לחימה שעובר יותר ויותר יוצאים נגדינו בעולם? מי לא מבין שמלחמה כזו לא יכולה להיות כזו ארוכה ? ולא אמנה את כל הסיבות.

מי לא הכין את הצבא לכיבוש עזה? מי לא נערך בהגנה כמו שצריך? מי אלו המפקדים שלא מבינים את תפקידם? מי גידל וחינך אותם? (עם קצת יותר מוכנות ודריכות של הכוחות הכל היה נראה אחרת). מי זה שלא הבין את כוונות ויכולות חמאס? (והכל היה גלוי לעין) מי זה שהעביר כסף לחמאס? ואיפשר לו להתעצם ככה והמציא אסטרטגיה גאונית "שקט יענה בשקט".

מי אלו שהקטינו את הצבא בצורה כזו וקיצרו שרות של הסדירים, הוציאו אנשים ממילואים בגיל צעיר והקטינו את צבא המילואים בצורה לא סבירה? מאוד קל לסגור יחידות. להקים מחדש לוקח זמן רב.

מי אלו שגרמו לכך שקצינים לא ירצו לשרת? רמז כחלון וגדי אייזנקוט, עם שינוי התהליכים של יציאה לפנסיה/פיטורין מהצבא בגיל 35 של מי שלא קודם לסגן אלוף (מקווה שאני לא טועה).

מחזיקים מלאי לחימה מצחיק? מי אלו שקיבלו את כל האינדיקציות שמשהו הולך לקרות (סימים, מסגדים, ירידה למנהרות) ולא העלו לפחות כוננות של כל הנוגעים בדבר? מי אלו שקבעו שהחמאס מורתע? מי אלו שמשקיעים הכל במודיעין וחיל אוויר אבל מזניחים את חיל היבשה?

מי לא מבין שצבא לא יכול רק להתייחס לכוונות האויב ולהתעלם מיכולותיו ולהתכונן מול היכולות (הגנה / התקפה)? מה לא למדנו כלום, לא הפקנו לקחים ממלחמות ישראל? ומי אלו שלא הבינו שהחטופים הם הדבר הכי חשוב במיוחד אזרחים שתפקיד הצבא והמדינה להגן עליהם. וכאן כולכם נכשלתם הפוליטיקאים ואנשי הצבא, ובכישלונכם ועליבותכם אפשרתם לחמאס לבצע את זממו.

מדוע אתם כולכם לא מניחים מפתחות והולכים הביתה ??? הפוליטיקאים ואנשי הצבא הבכירים בחבילה אחת. נכשלתם לפני ה7/10 ואתם ממשיכים להיכשל - צאו לנו מהחיים תתפטרו כבר. אתם פשוט חסרי אחריות וחסרי יכולת לקבל החלטות קריטיות. הרי גם לכם וגם לראש הממשלה יש אינטרס לספר שהלחימה נמשכת כדי שחלקינו לא יבקש את הראש שלכם כאן ועכשיו ואולי נשכח את כשלונכם?

אז זהו שלא …כל יום שאתם ממשיכים בתפקידכם אתם גורמים יותר נזק מתועלת. די תתאדו כבר ותקחו איתכם את הרמטכ"לים הקודמים שהכשירו חינכו אתכם ושכנעו אתכם בצידקת הדרך שהביאה לכישלון המבצעי הנורא ביותר בתולדותינו. כמה מוזר שחודשים אני שומע שרק לחץ צבאי יחזיר את החטופים?

מה שעשינו בארבעה חודשים אחרונים נקרא לחץ צבאי? הפכתם לשקרנים? או שזה שקר מבית מדרשו של המלך? למי זה נשמע סביר שמאות אלפי ישראלים מפונים מבתיהם חודשים ארוכים - תגידו, השתגעתם? עשרות אלפי ישראלים בצפון לא יודעים כמה זמן עוד יישארו מפונים - הפכנו למדינת בננות מדינת עולם שלישי פשוט אני לא מצליח להבין - איך זה ייתכן ? האם אני חולם או שזו המציאות? מתי תבינו אנשי הצבא והפוליטיקאים שנכשלתם בערך הבסיסי ביותר - לשמור על חיי ושלום האזרחים שלכם.

ולסיכום כדי לשרוד על כדור הארץ כמדינה ריבונית עצמאית:

1. נדרשת תורת ביטחון חדשה (שלא תיקבע על ידי צה"ל - אלא בשיתוף צה"ל).

2. אמנה חברתית - חוקה שתעשה סדר חדש ותאפשר לנו לחיות ביחד חילוניים ודתיים יהודים ובני מיעוטים תושבי המדינה. אחרת הניסוי של ראש ממשלה להישאר בשילטון ויהי מה, מחירו יהיה נורא והתוצאה עלולה להיות התפרקות המדינה היקרה שלנו. מקווה סוף סוף לראות את האור בקצה המנהרה ותעשו מיד מה שצריך להחזיר את החטופים שעדיין נותרו בחיים.