בתיכון אורט פלך בנים בירושלים קיימו הבוקר (שלישי) טקס מיוחד לכבודו של חתן התנ"ך העולמי, אביתר ברגיל.

האירוע התקיים במעמד שר החינוך יואב קיש ראש העיר משה ליאון, משפחתו של המנהל יוסי הרשקוביץ שנפל בקרב ותלמידי בית הספר.

ברגיל, אחד משני חתני התנ"ך העולמי, בטקס לכבודו בבית הספר "פלך" בירושלים, סיפר שמנהל בית הספר יוסי הרשקוביץ, שנפל בעזה, דחף אותו להשתתף.

"אחרי שנפלתי בתחרות המחוזית, הגעתי לבית הספר בתחושת החמצה. יוסי הביא לי את הספר ואמר 'עם זה תמשיך ותגיע רחוק'. אחרי שיוסי נהרג נזכרתי במה שאמר לי ולקחתי את התנ"ך הזה לכל מקום".

החתן השני שזכה השנה בתואר הוא דוד שאשא, תלמיד כיתה י"ב בישיבת אמית כפר גנים פתח תקווה.

שר החינוך יואב קיש אמר כי "האירוע היום מרגש אותי באופן מיוחד – פה אתכם, בית ספר אורט פלך בנים בירושלים. אירוע סמלי הממזג לתוכו תחושות של געגוע למנהל נערץ - יוסי הרשקוביץ הי"ד וקבלת פנים גאה לאביתר בר-גיל, אחד משני חתני התנ"ך העולמיים ותלמיד בית הספר".

"אין יום מתאים מזה, יום שבו מערכת החינוך כולה גם מציינת את 'יום ההצדעה לעובדי ההוראה' לחדד את ממדי הזיכרון וההמשכיות הנוכחים כל כך בהוויה הישראלית ואת השליחות החיונית והציונית של עובדי ההוראה לקידום המצוינות ולהעמדת דור העתיד של מדינת ישראל".

ראש העיר ירושלים משה ליאון אמר כי "המפגש הבוקר של שר החינוך ושלי עם זוכה חידון התנ"ך הלאומי, אביתר בר גיל בן ה-17, בבית ספר היה מרגש. על בני משפחת הרשקוביץ ורעייתו הדס שנמצאים איתנו כאן היום, להיות גאים ביוסי ז"ל, עבורם הוא היה איש משפחה מחבק ואוהב, עבור תלמידיו היה מנהל נערץ, ועבור חבריו ומכריו סמל לצניעות ודמות וחוכמה. אני בטוח כי יוסי מביט באביתר מלמעלה ומתמלא גאווה, לאור הידיעה כי גם כעת מורשתו ויכולתיו מוסיפים לבוא לידי ביטוי, שכן אביתר מביא את יכולותיו לידי ביטוי בחוכמה, בצניעות ובנועם. יישר כח לאביתר על הזכייה".

מנהל בית הספר אורט פלך, דורון לופז, הודה לאביתר על הכוחות והשמחה שהוא נתן לבית הספר לאחר הכאב והצער שנכחו ביום הזיכרון. לופז הצביע על 3 תכונות מרכזיות אצל אביתר, אותן הוא מאמץ וביקש גם מהתלמידים לאמץ - אהבת תורה, נכונות לעבוד קשה ונועם הליכות ומאור פנים כלפי המתחרים האחרים.