"צילומי המסך פייק"
"צילומי המסך פייק"צילום: אייסטוק

אזרחים אתיופים שניסו להוציא רישיון לאקדח נתקלו בתגובות, כביכול מהמשרד לביטחון לאומי, בהן נאמר להם כי לאתיופים יש תנאים אחרים להוצאת רישיון.

גולש בשם אנדי פרסם את המקרה וכתב: "לוחם אתיופי, בן 23 שלחם מעל 150 ימי לחימה ואף איבד חברים במלחמה, ביקש להוציא רישיון לאקדח אזרחי ושאל למה הבקשה שלו מתעכבת וזו התשובה שהוא קיבל".

נציגת שירות הבהירה לאזרח שתהה מדוע לא אושרה לו הבקשה לרישיון כי "לאתיופים, נשים וערבים ודרוזים נותנים אחרי יותר זמן".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב בציוץ בשם המשרד לביטחון לאומי: "ביממה האחרונה מסתובבים ברשת צילומי מסך המיוחסים כביכול למשרד לביטחון לאומי, בנוגע למתן רישיונות נשק לנשים או לבני העדה האתיופית. צילומי המסך הללו הינם פייק".

במשרד ציינו כי "המספר המופיע שם אינו של המשרד אלא של גורם המציע לאנשים ברשת הוצאת רשיון לנשק בהליך מהיר תמורת תשלום, התחייבות שדבר אינו עומד מאחוריה. למותר לציין כי כל הנטען שם הינו פייק מוחלט, על כל המשתמע מכך".

בהמשך נמסר כי "המשרד לבטחון לאומי שב וקורא לציבור שלא ללכת שולל אחר הבטחות חסרות בסיס לקיצור הליכים ולהימנע מתשלום מיותר לגורמים המנסים לעשות הון על גבם. המשרד לבטחון לאומי תיגבר משמעותית את כוח האדם המטפל בפניות הרבות והתוצאות ניכרות. חשוב לפעול בדרך המקובלת והמפורטת באתר אגף כלי ירייה".