סמוטריץ' במכינת עצםצילום: ללא קרדיט

יושב ראש מפלגת 'הציונות הדתית' הגיע היום (שלישי) לביקור במכינה הקדם צבאית 'עצם' במושב נווה בדרום.

את השר סמוטריץ' קיבלו עשרות תלמידים בשירת "הושיעה את עמך" ולאחר מכן יצא מייסד המכינה והשר לשעבר הרב רפי פרץ שקיבל את השר בחיבוק חם.

סמוטריץ' שוחח עם התלמידים על המלחמה ושיתף בתהליכים החיוביים "שאנחנו צריכים להודות עליהם במדינת ישראל". לאחר מכן, עצר בחדר ההנצחה לנופלים בוגרי המכינה ושמע את סיפורם.

סמוטריץ' במכינת עצםצילום: ללא קרדיט

הרב פרץ אמר: "כמי שהיה במקום הזה, אני מכיר את השעות את הלחצים ואת מסירות הנפש שיש לבצלאל. זכינו שמי שעומד בחזית זה אדם חדור רוח שליחות שרואה את את טובת עם ישראל כפי שרואה אותם השר סמוטריץ'".

סמוטריץ' אמר: "אני בא לפה ומקבל כוחות גדולים. אתם חזרתם לפה, לחבל הזה, ואתם נותנים כח לאזור ומסר חשוב מאד, אתם הניצחון. אתם משדרים את העוצמות אתם משרדים את האמונה היוקדת ואת העמידות. מצדיע לכם. אנחנו באמצע מלחמה קשה ואנחנו ננצח את הרוע".

לפני כן ביקור סמוטריץ' את תושבי עוטף עזה שחזרו לבתיהם ואמר: "התיישבות וחקלאות הם מבסיסי קיומנו כאן במדינת ישראל. אני יוצא מביקור מחזק ומחייב בקיבוצים כפר עזה וסעד".

"כממשלה עלינו לפעול לפיתוחו ושגשוגו של חבל התקומה, ולתת למתיישבים החלוצים את כל הדרוש כדי להכפיל ולשלש את כמות התושבים, החקלאות וההתיישבות. בקיבוצים, ביישובים, במושבים ובערים, בדרום ובצפון כאחד", אמר.