שר הביטחון יואב גלנט סייר היום (שלישי) במרחב הר דב יחד עם מפקד חטיבה 188 אלוף-משנה אור וולוז'ינסקי ומפקדי הגדודים הפועלים בגזרה.

גלנט קיבל סקירה על פעילות הכוחות במשימות ההגנה על היישובים ובפעולות ההתקפה נגד מחבלי חיזבאללה, ועמד על האתגרים המשתנים והצורך בגביית מחיר כבד מהאויב. לאחר מכן, הוא שוחח עם לוחמי חטיבת גולני, שמע מהם על הלחימה ברצועת עזה ועל המעבר לגבול הצפון. השר גלנט שיבח את הלוחמים והדגיש כי עליהם לשמר מוכנות גבוהה לכל התפתחות אפשרית בגזרה.

גלנט אמר בשיחתו עם הלוחמים: "בזמן שאתם נמצאים כאן ומחזיקים את הצפון יש כוחות שלוחמים עכשיו ברפיח ובג'באלייה והכוחות האלה מבצעים את המשימות. אנחנו את ארגון החמאס מפרקים".

הוא הוסיף: "הלחימה בדרום נתנה לצה"ל הרבה מאוד ניסיון שמשרת אותנו למה שקורה בצפון. שאנחנו היינו בדרום, אני זוכר את השבועות הראשונים שהלכתי ודיברתי עם הלוחמים בשטח, כולם הסיבור לי שאנחנו לא נעשה כלום, ראיתם מה נעשה ועוד נעשה - תתכוננו. משימת הגנה היא משימה יותר קשה ממשימת התקפה, צריך כל הזמן להיות בכוננות, כל הזמן להיות בערנות, כל הזמן להיות מוכנים לדברים".

"מדינת ישראל נמצאת תחת התקפה שהיא לא רק התקפה של גורמי טרור שיורים, יש מאבק בשביל לשלול מאיתנו את הזכות להגן על עצמנו וזה מונע דרך גורמים עוינים - ברשות הפלסטינית, בחמאס, במקומות אחרים, חיזבאללה, איראן, שההיגיון של זה זה גם מערכה בינלאומית. מי שתוקף את ראש הממשלה או את שר הביטחון ורוצה לקחת אותם לבית הדין בהאג תוקף את חיילי צה"ל".

"אין לאף אחד בעולם זכות מוסרית לבקר את מדינת ישראל ואת היכולות שלה ואת הדרך שבה אנחנו נוהגים. חשוב לי מאוד שאתם תבינו שאנחנו נלחמים במלחמה הכי צודקת שמדינת ישראל נלחמה אי פעם. מי שעכשיו מנסה לתקוף אותנו דרך כל מיני בתי דין בינלאומיים זה רוצחים שהרגו ילדים ואנסו נשים וחטפו זקנים שחלק מהם ניצולי שואה ומחזיקם אותם בעזה. לכן, אנחנו עם התופעת רשע הזאת אנחנו נלחמים עד שאנחנו מחסלים אותה. אז שוב, תודה והערכה קודם כל למפקדים משמובילים את הכוחות".