תיעוד החטיפה שיפורסם הערב
תיעוד החטיפה שיפורסם הערבצילום: ללא

שירה אלבג, אמא של התצפיתנית לירי שנחטפה לרצועת עזה ב-7 באוקטובר סיפרה היום (רביעי) על הסרטון שצפוי להתפרסם הערב של רגעי חטיפת התצפיתניות.

בריאיון לכאן רשת ב' אמרה: "המחבלים אמרו שם – 'אלו הבנות שיכולות להיכנס להיריון'".

עוד תיארה כי "רואים את הבנות אחרי שהן נכנסו למיגונית, אחרי שהחברות שלהן נרצחו. רואים שם כמויות של מחבלים שמתנהגים אליהן בברוטליות ומדברים אליהן בשיח לא נעים ומאוד אלים. רואים את כמות המחבלים האדירה שהייתה שם".

"הבנות ישבו במשך שעתיים בתוך המיגונית אחרי שכבשו את הבסיס הן ישבו אזוקות וקשורות שכל חברותיהן שכובות לידן והמחבלים עליהן".

אלבג הוסיפה כי "ערכו את הסרטונים האלה לצפייה רק לנו כי הסרטונים כולם הם מאוד מאוד קשים ורואים בהם גם את כל מה שקרה באותו יום. אני בין האימהות היחידות שראו את זה, רוב האימהות לא צפו בסרטון אני הנציגה שלהן שבכל פעם מספרת מה קרה, קשה להן מאוד לצפות, עד היום הן לא צפו בו".

על ההחלטה לצפות בסרטון אמרה: "אני עם עצמי החלטתי שאני רוצה לדעת כל מה שלי וכל דבר של לירי עברה ועוברת עדיין בשבי. חשוב לי לדעת, חשוב לי להרגיש אותה, אני ככה חושבת שאני מרגישה אותה".

"דרשנו קודם כל שמקבלי ההחלטות שהם יראו את את הסרטון הזה, שהם יראו גם את הסרטון הלא מצונזר, שיבינו את גודל השעה, שיבינו מה קורה. אבל הם רוצים לישון טוב בלילה והם מתעסקים בדברים שהם לא צריכים להתעסק ויוצאים באמירות כאלה ואחרות וזה לא מעניין אותם".

"אנחנו רואים שכבר שבועיים לא מתקיים שום משא ומתן לגבי החזרת החטופים, זה שבועיים נוספים על התקופה שהבנות שם וכל שעה זה נצח, כל דקה שם זה נצח".