צבי סוכות בהפגנהצילום: ללא קרדיט

חבר הכנסת משה קינלי טור פז (יש עתיד) פרגן לחבר הכנסת צבי סוכות (הציונות הדתית) שיצא לדבר עם מפגיני השמאל מול הכנסת.

בציוץ בחשבון ה-X שלו סיפר ח"כ טור פז: "השבוע יצאתי להפגנה שמחוץ לכנסת. מטבע הדברים, זכיתי לאהדה וחיזוק היות ורוב המפגינים תומכים (כמוני) בעסקת חטופים ובהחלפת הממשלה הכושלת של נתניהו".

‏לדבריו, "כמה שניות אחריי הגיע למקום חה"כ צבי סוכות. כדי לשוחח עם המפגינים. המפגינים צעקו עליו וסירבו לשמוע ממנו. כעבור מספר שניות ביקשה ממנו המשטרה לחזור למשכן הכנסת".

הוא סיפר: "ניגשתי לכמה מהמפגינים שהכרתי ואמרתי להם שלדעתי הם טועים טעות קשה. אני מתנגד כמעט לכל מה שצבי סוכות אומר ועושה בכנסת ומחוצה לה. אני חושב שעמדותיו שגויות ואף מסוכנות למדינת ישראל"

‏"ודווקא בגלל זה אני מעריך את יציאתו למפגינים", כתב. "הם לא מסכימים איתו. הם לא יסכימו איתו. בעיניהם הוא מסוכן לישראל. אבל הוא חלק מהדמוקרטיה הישראלית והוא רוצה טוב למדינה. ולכן אני אומר לצבי סוכות: תמשיך לדבר עם השונים ממך. ולאחיי ואחיותי המפגינים אומר: אנחנו נלחמים על המדינה. אנחנו צריכים גם את האנשים שחושבים אחרת מאיתנו. בואו נקשיב להם".

סוכות מסר: "במיוחד בימים האלה ברור מתמיד, אנחנו לא חייבים להסכים על הכל אבל חייבים ללמוד לדבר. אני מודה לחברי ח"כ משה קינלי טור פז על הדברים, ומייחל שהם יגיעו לאוזני המפגינים".