יריב לוין ואלי כהן
יריב לוין ואלי כהןצילום: יונתן זינדל, פלאש 90. חיים טויטו

השרים יריב לוין ואלי כהן תקפו הערב (רביעי) את ערוצי החדשות לאחר שבשידורים הופנו כלפיהם אצבע מאשימה על סירובם לצפות בשבועות האחרונים בסרטון חטיפת התצפיתניות - למרות שהוצע להם.

לוין הכחיש כי הוצע לו לצפות לפני הפרסום הערב ותקף: "ערוצים 12 ו-13 שברו היום שיא חדש של שקרים, כאשר העלילו עליי כי הוצע לי כביכול לצפות בסרטון חטיפתן של התצפיתיות, ולא עשיתי זאת. הדבר לא היה ולא נברא. זוהי עלילה מבישה שמעידה על השפל המקצועי והמוסרי אליו הדרדרו ערוצים אלה".

הוא הדגיש כי הערב צפה בתיעוד שפורסם. "למען הסר ספק, לא הוצע לי מעולם לצפות בסרטון עד שפורסם לציבור, ומשפורסם צפיתי בו בכאב גדול. נמשיך לפעול בכל דרך לשם השבת החטופות והחטופים. זו מחויבותנו האנושית והמוסרית כלפי כל אחת ואחד מהם".

השר כהן תקף באופן אישי את הכתב עומרי מניב מחדשות 12 וטען כי הוא משקר. "מעולם לא הוצע לי לצפות בסרטון חטיפת התצפיתניות, וכמובן שאם היה מוצע הייתי צופה. את סרטון הזוועות מהשביעי באוקטובר ראיתי ואף הצגתי בפני עשרות מנהיגים, ומעל בימת רבות בכל העולם. אני מודה לעורך חדשות מהדורת 12 שהבהיר שהפרסום שגוי".

מניב ניסה לטעון כי לחברים אחרים בממשלה הציעו כן: "אני משקר, חוץ מזה שאתה מאשר שלא צפית בסרטון. למירי רגב, גילה גמליאל, גנץ ואיזנקוט הציעו לצפות, אבל אותך השאירו בפינה? מה אתה ילד בגן? אתה היית עד לפני דקה שר החוץ, אתה חבר קבינט, מה זה לא הוצע לי לצפות?!".

לאחר בחדשות 12 תיקנו את הטעות הגיב כהן למניב: "אתה משקר!! ומנסה להתפתל. לפחות העורך שלך יש לו יושרה ותיקן".