דובר צה"ל דניאל הגרי
דובר צה"ל דניאל הגריFlash90

דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי התייחס הערב (חמישי) בהצהרה לתקשורת לתיעוד חטיפתן של התצפיתניות ולהמשך הלחימה בגזרות השונות.

"דניאלה, קרינה, לירי, אגם ונעמה, אי אפשר לעמוד כאן הערב מבלי להתייחס לסרט שכל העולם ראה", פתח הגרי את דבריו. "רגעי האימה וחוסר האונים חזרו בחזרה למסך. מאז 7 באוקטובר אנחנו נכשלנו בלהגן עליכם ועל החברות שלכם, ועל חיילים ותושבים רבים נוספים, אנחנו אחראים, וחייבים להשיב אתכן הביתה".

הגרי הוסיף: "אי אפשר לא להביט לכם בעיניים ולחוש את האימה והכאב הבוער מהאכזריות הבלתי-נתפסת של מחבלי החמאס, ואי אפשר לא להתרגש מאומץ הלב וקור הרוח שלכן. הסרטון הזה הוא תזכורת להשיב אתכן יחד עם 123 חטופים הביתה מהר ככל הניתן. הסרטון מעלה שאלות קשות, בראשן איך דבר כזה קרה. עלינו בצה"ל מוטלת האחריות לספק תשובות מעמיקות, קודם למשפחות ואחר כך לתקשורת. ב-7 באוקטובר צה"ל נכשל במשימה. כעת מוטלת עלינו האחריות לתקן - להבטיח שלא יהיה עוד 7 באוקטובר באף אחד מהגבולות שלנו".

הוא התייחס ללחימה בעזה ואמר כי "בשעה זו נלחמות בעזה שלוש אוגדות, בכל חלקי הרצועה, בצפון כוחות אוגדה 98 ממשיכות בהתקפה על מוקדי חמאס, ובימים האחרונים כוחות מיוחדים של צה"ל חיסלו את חוסיין פאייד, שהיה אחראי על פיקוד ירי הטילים שבוצעו נגד כוחותינו ולצפון הנגב המערבי".

עוד אמר בנושא עזה כי "במרחב בית חאנון נלחם בימים האחרונים גדוד נצח יהודה, שמעמיק את ההישג מול חמאס במרכז הרצועה. כוחות אוגדה 99 יוצאים לפשיטות ומבצעים בדרום עזה, וכוחות אוגדה 162 ממשיכים את המתקפה על יעדי טרור".

"עד כה הרגנו יותר מ-180 מחבלים ברפיח, השמדנו ואנחנו פועלים לאתר פירים ותוואים תת-קרקעיים. הלחימה בשטח עצימה, ונחושה, ומתקיימים קרבות קשים. לצערנו יש מחירים כבדים. אנחנו מחבקים אתה משפחות השכולות בשעה קשה זו, ונמשיך ללוותן".

בהמשך דבריו התייחס לגבול הצפוני. "בצפון, אנחנו ממשיכים לפגוע במחבלי חיזבאללה האחראים על הטרור בדרום לבנון. הבוקר כלי טיס של חיל האוויר תקף וחיסל את המחבל מחמד עלי נאצר פראן שהיה אחראי על ייצור והצטיידות אמצעי לחימה של חיזבאללה בדרום לבנון. פראן עסק בשנים האחרונות בייצור אמצעי לחימה שיועדו לשמש נגד אזרחי ישראל. הוא מצטרף לשורה של בכירים ומפקדי שטח של הארגון שחיסלנו בשבועות האחרונים. אנחנו נמשיך לתקוף בעוצמה את הטרור של חיזבאללה".

"בפיקוד המרכז", המשיך הגרי, "כוחות צה"ל, שב"כ ומג"ב השלימו הבוקר מבצע לסיכול טרור בג'נין שנמשך ארבעים שעות. במסגרת המבצע הושמדו כעשרים תשתיות טרור, בהן מעבדת מטענים ועשרות אמצעי לחימה. בנוסף חוסלו כעשרה מחבלים. המבצע הזה הוא חלק מרצף של עשרות מבצעים יזומים והתקפיים לסיכול הטרור ביהודה ושומרון".