השרה מירי רגב
השרה מירי רגבצילום: יהונתן שאול, פלאש 90

בתחקיר "המקור" בערוץ 13 נחשפו מסמכים לפיהם בלשכת שרת התחבורה מירי רגב קיים דירוג של ערים ויישובים בשיטת "רמזור", על פי מידת היכולת של ראשי רשויות ואישים מרכזיים ברשות לסייע לרגב בפריימריז.

עוד נחשף כי בקבוצת וואטסאפ של הלשכה כותבת רגב על השר אלי כהן "מגעיל, חרא של בן אדם", את השרה גילה גמליאל כינתה "בחורה הזויה". מקורבה מלכה כתב כי יאיר לפיד הוא "כמו נסראללה", מנכ"ל משרד התחבורה בן זקן כינה את שר הביטחון יואב גלנט "אפס מאופס", ואת שר האוצר בצלאל סמוטריץ: "גמד, קנאי, נפוליאון".

הכתב לענייני משפט בתאגיד השידור הציבורי אבישי גרינצייג מתייחס לתחקיר "עצם השאלה שחוזרת פה שוב ושוב מתי תיפתח חקירה פלילית נגד השרה רגב - מלמדת עד כמה מצבנו בטטה. במציאות נורמלית, רגב הייתה מודיעה על התפטרות לאחר שנחשף ניהול תקציב משרד התחבורה כחצר ביזנטית", כתב.

"אבל לכולם ברור שזה לא יקרה. היא לא תתפטר וראש הממשלה לא יפטר אותה. שרים לא מתפטרים ולא מפוטרים על כישלון או התנהלות לא אתית. לא בישראל. מתקשה למצוא אירוע קיצוני שיגרום פה לבכיר להודיע על התפטרות", כתב

"מחדל שומר החומות - אף אחד במשטרה, בשב"כ ובמערכת הפוליטית לא התפטר. שר הבריאות שלוחץ להשאיר מסעדה נגועה בחיידק מסוכן ולוחץ לסייע לפדופילית לחמוק ממשפט - לא מתפטר ולא מפוטר. הפוך, מתחיל קמפיין מטופש של "גם לי ליצמן עזר".

אבישי גרינצייג מזכיר כי "חוץ מבכיר אחד במשטרה שהבין שעדיף לו להתפטר מהר, אף אחד במערכת הפוליטית ובמערכת המשטרתית לא הודיע על התפטרות אחרי אסון מירון. אפילו מסקנות ועדת החקירה הממלכתית לא גרמו לאנשים להודיע שהם לוקחים אחריות ופורשים.

מחדל השבעה באוקטובר, האסון הגדול בתולדות ישראל, אף אחד לא קם למחרת והלך הביתה. אחרי למעלה מחצי שנה הודיע ראש אמ"ן על פרישה. חברי הממשלה, בכירי השב"כ, צה"ל והמוסד - אף אחד לא מרגיש שהוא צריך להניח את המפתחות. בדיוק להפך. מתחיל קרב ההאשמות".

"ואז אנשים בייאוש שלהם מצפים שהיועצת המשפטית לממשלה ופרקליט המדינה יפתחו בחקירה, כי אם לא יהיה הליך פלילי - אז לא יהיה כלום והכל ימשיך כאילו לא קרה כלום. הדין הפלילי לא יכול לפתור כל ריקבון מוסרי וערכי, גם אם עקרונית ניתן למצוא בהתנהלות של רגב גם עבירה פלילית".