יירוטים מעל בני ברק
יירוטים מעל בני ברקצילום: שמעון ברוך/TPS

מטח של שמונה רקטות שוגר היום (ראשון) לעבר גוש דן והשרון - לאחר ארבעה חודשים של שקט באזור המרכז.

לוחמי כיפת ברזל יירטו בהצלחה חלק מהרקטות, ששוגרו ככל הנראה מרפיח, ממרחק של פחות מקילומטר מכוחות צה"ל. האזעקות הופעלו בין היתר בערים הוד השרון, רעננה והרצליה. בתל אביב והסביבה דיווחו תושבים על שמיעת פיצוצים.

שברי יירוט נפלו במספר מוקדים והמשטרה יצאה לסריקות. חמאס נטל אחריות לירי המטח ואמר כי שיגר רקטות לעבר תל אביב בתגובה ללחימה ברצועה.

לבית חולים מאיר פונו אישה בת 52 ואישה בת 30 במצב קל, בהכרה מלאה, לאחר שנחבלו בדרך למרחב מוגן.

דובר צה"ל מסר כי "בהמשך להתרעות שהופעלו לפני זמן קצר במרכז הארץ, זוהו שמונה שיגורים שחצו ממרחב רפיח לשטח הארץ. לוחמי ההגנה האווירית יירטו מספר שיגורים".

שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ מסר: "מדינת ישראל לא יכולה לקבל ירי על תושבי שדרות והעוטף. ‏לא יכולה לקבל ירי על המרכז, ‏לא יכולה לקבל שחמאס מחזיק בחטופינו. ‏לא יכולה לקבל שהחמאס עוד חי ובועט. ‏הכניסה לרפיח חשובה מאד, דחפתי לכך והתגובה של חמאס בירי למרכז נובעת מכך שהם בלחץ, הם מרגישים את הלחץ הצה"לי על הצוואר. ‏כיבוש רפיח כולו, בכל הכח, עכשיו ושליטה מלאה של צה"ל בכל רצועת עזה. ‏רק כך, נשיב את הביטחון, רק כך נשיב את החטופים".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב למטח לעבר המרכז מרפיח וכתב: "רפיח! בכל הכח!".

בתוך כך, במהלך פעילות אוגדה 162 במרחב רפיח, לוחמי צוותי הקרב של חטיבות גבעתי, נח"ל וחטיבה 401 חיסלו מחבלים שניסו לפגוע בכוחותינו ואיתרו בסריקות במרחב מספר פירים לצד אמצעי לחימה רבים, ביניהם, קלאצ׳ניקוב, RPG, רימונים ומטענים.

לוחמי צוות הקרב של 679 באוגדה 99 ממשיכים בפעולה במרכז הרצועה, במסגרתה חיסלו מספר מחבלים. במהלך היממה האחרונה, כלי טיס ומטוסי קרב של חיל האוויר תקפו והשמידו למעלה מ-50 מטרות טרור ברחבי רצועת עזה.

בין המטרות שהותקפו, מבנים צבאיים, אתרי ומחסני אמל"ח, משגרי רקטות, עמדות תצפית, חוליות מחבלים ותשתיות צבאיות נוספות. במהלך הלילה נתקפו שני משגרי רקטות במרחב רפיח שכוונו לירי לעבר מרחב כרם שלום.