משפחת רזיאל, הרב אליקים לבנון וראש מועצת שומרון יוסי דגן בטקס חנוכת הסניף
משפחת רזיאל, הרב אליקים לבנון וראש מועצת שומרון יוסי דגן בטקס חנוכת הסניףצילום: אלנתן גוטווירט

באירוע שהתקיים באלון מורה, נחנך סניף חדש של 'יד שרה' שיתן מענה וישרת את תושבי הישוב ואזור גב ההר.

הסניף החדש נחנך לזכרו של ידידיה רזיאל הי"ד, בוגר ישיבת אלון מורה, אשר התגורר ביישוב ועבר לחזק את קיבוץ כרם שלום, ואשר נפל בשמחת תורה כחבר כתת הכוננות של היישוב יחד עם חברו עמיחי ויצן הי"ד בהגנה על הקיבוץ.

באירוע המרגש השתתפו בני משפחתו של ידידיה, וכן רב הישוב אלון מורה, ראש ישיבת ההסדר הרב אליקים לבנון, ראש מועצת שומרון יוסי דגן, וכן נציג יד שרה ומנהל אזור שרון שומרון.

הרב וולנוב סיפר במהלך דבריו על דמותו הייחודית של ידידיה. על הטקס המיוחד אמר כי "יד שרה מקרבת אותנו אל הגאולה מי ששבר רגליו לא יישאר תקוע בביתו, אלא בעזרת כיסא גלגלים ינוע ממקום למקום. זה בדיוק הגאולה, היכולת לא לעמוד במקום, לא להיתקע".

דגן, ברך במהלך דבריו על חנוכת הסניף החדש במקום. "אנו זוכים לחנוך את המקום שנקרא על שם גיבור ישראל ידידיה רזיאל הי"ד, הרוח של ידידה ועמיחי גיבורי ישראל שיצאו מכאן מאלון מורה, יחד עם הרוח של שאר הגיבורים ושל כל עם ישראל - היא תנצח. כאן הם למדו יחד ויחד הם נפלו בקרב הגבורה בכרם שלום. זכינו שאלון מורה, שיושבת בנחלת יוסף הצדיק זה יישוב עם המון חסד. ואני מתפלל שהישוב ימשיך לצמוח ולגדול עם עוד תושבים רבים שיגיעו לגור פה ושהרוח הזאת תמשיך תמיד".

שירה רזיאל, אלמנתו של ידידיה רזיאל הי"ד, אמרה כי את הגבורה שלו, קיבל ידידיה מהישיבה באלון מורה. "אני מלאת הכרת הטוב ליישוב ולישיבת אלון מורה על החינוך לדבקות בארץ ובתורה וכמובן על ההנצחה בהקמת יד שרה לזכרו. נפילתו של ידידיה והגבורה שלו הגיעה לו בזכות אלון מורה".

יוני ברויאר, יוזם ומנהל הסניף אמר במהלך חנוכת הסניף החדש שלפי חלק מהדעות יש קשר בין המגיפה שבה נהרגו תלמידי רבי עקיבא כי לא נהגו כבוד זה בזה למרד בר כוכבא שהתנהל בדיוק באותה תקופה.

"הניצחון במלחמה יבוא לא רק על ידי לחימה, אלא גם על ידי חסד והארת פנים לזולת", אמר ברויאר. בנוסף הוא הודה למשפחת רזיאל ורוזנברג ובמיוחד לידידיה הי"ד שהיה השראה של חבר טוב ללימוד תורה, לנשק ולחיים.

כמו כן, משה טייכלר מנהל מרחב שרון שומרון ביד שרה, הזכיר את ריבוי סניפי יד שרה בהתיישבות בכלל ובשומרון בפרט, דבר המלמד על אופיים של האנשים במקום. הוא הזכיר כמה שעשיית חסד עושה טוב לכולם.