הלווית חנן יבלונקהפאולינה פטימר

חנן יבלונקה שגופתו הוחזרה משבי חמאס ביום שישי האחרון הובא הערב (ראשון) למנוחות בהשתתפות אלפים. לבקשת משפחת יבלונקה, מסע הלוויה התקיים כמפגן תמיכה למען השבת כלל החטופים.

הלוויה יצאה מבית הוריו בתל אביב לכיוון בית העלמין בקרית שאול.

מאות מבני משפחות החטופים ואלפים מעם ישראל הגיעו לתמוך במשפחת יבלונקה ובכל משפחת החטופים בקריאה משותפת להשבה מיידית של כלל החטופים.

הלווית חנן יבלונקהאמיר גולדשטיין

אתמול אמרה אחותו אביבית יבלונקה כי "בעוד כמה שעות אני עומדת לקבור את אחי בן ה-42 שנרצח בשבעה באוקטובר וגופתו נחטפה לעזה. בבת אחת, אני הופכת להיות מאחות עם תקווה – לאחות שכולה. חששתי מהרגע הזה. פחדתי שגם לי זה יכול לקרות – ולצערי, זה אכן קרה".

"דמיינתי לקבל אותך עם חיבוק כשאתה חוזר", היא הוסיפה בהתרגשות, "דמיינתי שאני מספרת לך על כל מה שעשינו, כל המשפחה בזמן שהיית בשבי: את הצעדות, ההפגנות, הנסיעות בכל העולם לכל מי שיכול להשפיע ולהחזיר אותך ואת שאר החטופים. בכל שבת הגענו כולנו לעצרת וצעקנו 'תחזירו לנו אותם הביתה עכשיו'".

"אחי, אני מבטיחה לך שאני אמשיך לזעוק, לתמוך, להילחם ולעשות הכל כדי שכל החטופים יחזרו הבייתה בשלום", אמרה בסיום הדברים, "אתה אמנם חזרת לא כמו שקיוויתי, אך ישנם עדיין 125 חטופים שעדיין שם, וחייבים להוציא אותם מהגיהינום הזה עכשיו!".