ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה הבוקר (שני) את האלימות הקשה מצד שוטרים שהופנתה במירון אתמול כלפי חרדים שעלו להר חרף האיסור.

"צפיתי אמש בתמונות הקשות מהר מירון שזיעזעו את כולנו", כתב נתניהו ודרש מהמשטרה לחקור את האירוע: "אני מצפה מהמשטרה לחקור את המקרה כדי למנוע פגיעה מיותרת באזרחים וקורא לכל אזרחי ישראל לשמור על החוק ולפעול לפי הנחיות גורמי הביטחון".

ביממה האחרונה נרשמו עימותים אלימים בין שוטרים למבקרים שניסו לעלות בכוח למירון. בתיעוד קשה לצפיה שפורסם אמש נראים שוטרים דוחפים קשיש חסידי שביקש להתפלל במירון והטיחו אותו ארצה.

בתיעוד נוסף נראה שוטר שולף אקדח ויורה באוויר במהלך עימות עם אזרחים שעלו למירון. בתיעוד נראה שוטר מכה באגרוף אדם חרדי שניסה לעבור ולאחר מכן שולף אקדח ויורה באוויר, לכאורה ללא שנשקפו סכנה או איום על חייו.

השר בן גביר שוחח עם מפקד מג"ב ניצב בריק יצחק והשניים סיכמו כי השוטר שהטיח באכזריות אדם מבוגר לרצפה, השוטר שירה באוויר ושוטרת שהכתה אישה מבוגרת במהלך האירועים במירון, כולם אנשי מילואים, יושעו עד לסיום הבירור.

יו"ר המחנה הממלכתי השר בני גנץ הגיב לתיעודים: "התמונות הקשות של דחיפות והפעלת כוח מוגזמת במירון מחייבות גינוי ובדיקה מעמיקה. גם אם המאמינים שהגיעו עברו על ההנחיות, תוך התעלמות מהסכנה הביטחונית, אסור להגיע לפעולות כמו אלו שראינו".

הוא הוסיף: "שוטרי משטרת ישראל פועלים 24/7 מזה תקופה ארוכה כדי לשמור על הביטחון האישי והציבורי בעת מלחמה, וכולנו מחזקים אותם. אבל אסור שהשמירה על הסדר הציבורי - תהפוך לאלימות בחסות החוק".

יו"ר יהדות התורה יצחק גולדקנופף הגיב: "אלו תמונות שעין של בן אנוש לא יכולה לראות. אכזריות נטולת רסן, אלימות חסרת פרופורציות, מישהו איבד את הראש ואת הלב והוא צריך לשלם על כך".