הרב איתן אייזמן
הרב איתן אייזמןצילום: ערוץ 7

הרב איתן איזמן, מייסד רשת נעם צביה וחבר וועדת הרבנים, מתייחס בשיחה עם ערוץ 7 להתפתחויות הדרמטיות בנוגע להחלטת הוועדה שבחרה מועמד לתפקיד הרב הראשי מטעם הציונות הדתית.

"צריך להעמיד דברים על דיוקם: הוועדה קיבלה החלטה ואין לאף אחד סמכות לבטל את ההחלטה של הוועדה, רק לוועדה עצמה, אם תתכנס עוד פעם. ממילא, הרב מאיר כהנא נשאר המועמד של הוועדה", מבהיר הרב איזמן.

הוא מוסיף כי "אם אני מבין נכון מרבנים שדיברו עם הרב אריאל וכך משמע מהמכתב: הוא לא ביטל את החלטת הוועדה, הוא עומד מאחורי החלטת הוועדה שהרב מאיר כהנא הוא המועמד של הציונות הדתית, כנראה רק אמר לשר סמוטריץ' שהוא לא בטוח שהוא יכול להעביר זאת - וגם זה לענ"ד מחוסר סמכות - היה צריך לכנס את הוועדה ולשאול אם יסכימו שיוציאו מכתב כזה. להבנתי רוב חברי הוועדה עומדים בצורה מוחלטת מאחורי ההחלטה שלהם".

הרב איזמן מציין כי "אם ישאלו כל אחד מחברי הוועדה - עד כמה שאני יכול להעריך ועוד כמה שדיברו איתי - עומדים בחוזקה מאחורי החלטתה".

"לא התייעצו עם חברי הוועדה וגם לא עם הנשיאות אין לי מושג איך קיבלו את ההחלטה שפורסמה ומבחינתי היא לא קיימת. אני דורש מהשר סמוטריץ' שיעמוד מאחורי החלטתינו. יש לנו את הרב מאיר כהנא - רב מצוין שאפשר להעביר אותו בגוף בוחר - וצריך לעמוד מאחוריו וללכת איתו", הוא מסכם.