תמונות החטופים בעזה
תמונות החטופים בעזהצילום: Miriam Alster/FLASH90

רמי איגרא, לשעבר ראש חטיבת שבויים ונעדרים במוסד, אומר שישראל צריכה להפסיק לייצר תחושה שיש מגעים אמיתיים לשחרור החטופים שבידי חמאס בעזה.

"אין באמת משא ומתן. חמאס מהרגע הראשון רואה בחטופים נכס אסטרטגי שמטרתו להחזירו לשלטון בעזה. הוא דורש דבר אחד - החזרתו לריבונות בעזה. כל עוד המדינה לא פועלת בכיוון הריבונות בעזה, אנו מגיעים למשא ומתן כשהוא דורש ולא נדרש. הכוח האזרחי של חמאס ממשיך כשהיה. כשעזתי מסתכל למעלה הוא רואה חמאס, ולכן כוחו של חמאס נחלש ככל שהזמן עובר. ככל שמדובר במשא ומתן, ואינני מתומכי נתניהו, הוא עושה הכול", הצהיר איגרא בראיון ל-103FM.

הוא ציין כי "נתניהו מסכים על כל המחשבות מחוץ ובתוך הקופסה, אך הוא לא עושה את הדבר היחידי שבאמת ישנה את המצב - מדינה פלסטינית, שתי מילים שהוא לא יוכל לומר בגלל מצבו הפוליטי. זה לא הניצחון הכי גדול של הטרור, כי זו מדינה פלסטינית בדמותנו במידה רבה".

לדבריו, "צריך להחליט בין הרע לרע במיעוטו - מציאת אלטרנטיבה שלטונית בעזה וביו"ש. עצם ההליכה לכיוון הופכת את הקערה. הדבר היחיד שחמאס באמת רוצה זה להמשיך לשלוט, וכל עוד זה המצב, המשא ומתן עקר, זה לא משנה כמה האמריקנים והקטארים וכולנו נתאמץ, אי אפשר לרבע את המעגל. חייבים לחסל את אפשרות קיומו של חמאס. זה לא רק חיסול צבאי אלא מדיני. הם הצליחו להוריד את מדינת ישראל לברכיים, והם עושים את זה גם היום. אנחנו צריכים לבחור בין האלטרנטיבות הרעות, זה מה שנשאר. יש לנו אלטרנטיבה שיש בה סיכוי, זה הכי טוב שקיים בקרב האפשרויות הרעות האחרות".