שחרור העופרדני לור ונעם רווח, רשות הטבע והגנים

שמחה רבה בגליל העליון הבוקר, עם חילוצו המוצלח של עופר צבי שנפל לבור צינורות הממוקם צמוד לבריכת קולחי צפת.

את העופר מצא דני לור, עובד בתאגיד מי גת (גליל תחתון) אשר יצא לסיור בשטח במסגרת העבודה. כשהבחין לור בעופר במצוקה, הוא לא היסס ופעל מיד כדי לסייע לייצור האומלל.

הוא סיפר: "הגעתי לשוחת הצינורות והבחנתי בעופר, הוא היה נראה חזק ולא פצוע, אבל בלחץ רב. ירדתי בעזרת סולם לבור, והתקשרתי מיד לפקח רשות הטבע והגנים כדי שיסביר לי מה לעשות. הוא חיבר אותי לפקח האזורי נעם רווח פקח, שהגיע כדי לסייע לי בחילוץ."

כשהגיע נעם, התגייסו השניים להרגיע את העופר הלחוץ ולהוציאו מהבור יחדיו, תוך שהם מתייעצים עם הווטרינרית ומנהלת מרכז האקלום לחיות בר באגמון החולה, ד"ר רונה נדלר ולנסי.

רווח הוסיף: "כיסינו יחד את פני העופר עם אפוד זוהר שהיה לי ברכב, כדי שלא ילחץ, ויחד הרמנו אותו החוצה מהבור. בשיחה התייעצות עם הווטרינרית ד"ר נדלר ולנסי, ולאחר בחינה ראשונית בה לא נראה שיש כל פציעה לעופר, החלטנו לשחררו סמוך לאזור הנפילה. העופר קיפץ לו לדרכו, אחרי שהסתובב להביט בנו, כאילו הודה לנו על העזרה."

לור סיכם: "יוצא לי לראות המון חיות בר בשטח, גם באזור הזה וגם באזורים אחרים, כיף לסייע פעם אחת לחיות, זה מילא לי את הלב והעלה לי חיוך לכל היום על הפנים, זה קצת חדשות טובות בימים מאוד לא פשוטים".